У Надвірній відбувся кінопоказ фільму «Крути 1918»

До 102-ї річниці бою під Крутами, у місті Надвірна в кінотеатрі «63» відбувся  показ художньої стрічки «Крути 1918», в основі якого реальні події бою проукраїнської молоді з червоноармійцями під час Перших Визвольних Змагань. 

Кінопоказ відбувся за сприяння голови районної ради Івана Гурмака  та голови РО ВО «Свобода», депутата обласної ради Михайла Іваночка.

Як наголосив Іван Гурмак  цей фільм розповідає про молодих юнаків, сповнених мрій та життєвих планів, які вірили в незалежну Україну, в свій народ, які беззастережно та сміливо йшли захищати свою державу. Ця історія актуальна і сьогодні, юні крутяни – це прообраз сучасних молодих українців, які так само самовіддано йдуть захищати Україну на Сході. Тому кінопоказ таких фільмів є таким собі видом національно-патріотичного виховання молоді.

 

Зал кінотеатру був переповненим, глядачі навіть сиділи на підлозі. На кінопоказ завітали діти, молодь, а також учні Гвіздської ЗОШ з вчителями, пластуни  Станиці Надвірна, вихованці військово-спортивного ліцею та викладачі, учні Надвірнянської ЗОШ №1 та вчителі, молодь МГО «Сокіл», волонтери, військові та інші.

Художній фільм «Крути 1918» – це режисерська робота Олексія Шапарєва. Картина знята у жанрі історичний екшн за реальною історією героїчного бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року.

Share