Ювілейною відзнакою обласної ради з нагоди 100-річчя ЗУНР посмертно нагородили о.Івана Качанюка

З нагоди відзначення 100-річчя проголошення ЗУНР Івано-Франківською обласною радою спеціально на замовлення було виготовлено ювілейні відзнаки “100 років Західно-Української Народної Республіки”. Нагороди отримали науковці, історики, письменники, журналісти, колективи музеїв, котрі досліджували і висвітлювали історію ЗУНР та вели активну державотворчу діяльність. Такої високої та почесної нагороди удостоївся покійний священник УГКЦ о. Іван Качанюк, настоятель церкви Святої Параскеви в селі Фитьків.

 

Отець Іван Качанюк систематично збирав і записував стародавні пісні, перекази, прислів’я, обряди Бойківщини. Працював над нарисами з історії Фитькова і Лісної Тарновиці. Ці величні історико-краєзнавчі збірки документів, предметів, спогадів, речей дозволять не одному прийдешньому поколінню через конкретні речі занурюватись у минуле і повертатися до сучасності збагаченими духовно. Внесок покійного о. Івана в розбудову національної культури та збереження національної ідентичності є неоціненним.

На превеликий жаль заслужена відзнака не зуміла потрапити до рук о.Івана при житті. Священник тривалий час перебував на лікуванні в Києві.

Тож голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак спільно з депутатом обласної ради Михайлом Іваночком привезли відзнаку до резиденції о.Івана та передали її о. Миколі Григоруку. В свою чергу о.Микола подякував та зазначив, що в музеї Українських старожитностей буде створена експозиція присвячена о. Івану і медаль стане музейним експонатом.

Спілкуючись, кожен ділився спогадами про покійного. Зокрема Михайло Іваночко розповів наскільки відданим волонтером був о.Іван бо чи не кожна поїздка на східний фронт до бійців не обходилася без його допомоги. Священник завжди як міг боровся за Україну, молився за кожного воїна до останнього подиху.

Іван Гурмак та Михайло Іваночко поклали квіти і лампадки до могили о.Івана Качанюка та спільно помолилися за упокій його душі.

Прес-служба Надвірнянської районної ради

Share