ОСББ – майбутнє житлового фонду міста Надвірна

На даний час в Надвірній спостерігається активний процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Тільки за останні 3 роки в нашому місті створено 14 нових ОСББ. Всього в Надвірній функціонує 35 таких об’єднань. Так, тільки за останній місяць під керівництвом міської ради проведено ряд зустрічей з мешканцями міста щодо питання створення в їхніх будинках ОСББ, а саме з жителями будинків Кобринської, 8 та Франка, 8.

Під час таких зустрічей мешканці міста отримують всю необхідну інформацію про особливості створення таких об’єднань,  практичне застосування норм законодавства у сфері ОСББ. Своїм досвідом щодо функціонування ОСББ, їх співпраці з органами місцевого самоврядування, участі в реалізації проектів діляться також голови вже існуючих об’єднань.

Як уже неодноразово зазначалось, Надвірнянська міська рада підтримує ініціативу жителів у створенні ОСББ і вже останні кілька років в бюджеті міста передбачаються кошти  на співфінансування робіт для покращення умов проживання в будинках, де створені ОСББ, а це облаштування прибудинкових територій, заміна вікон та дверей в місцях загального користування, капітальний ремонт мереж, покрівлі даху, фасаду та ін. Оскільки в Надвірнянській міській раді функціонує ресурсний центр, крім фінансової допомоги, ОСББ мають можливість отримати консультації по юридичних, технічних, адміністративних та ін. питаннях.

В місті вже формується активна громадськість, яка не чекає, що хтось прийде і зробить все необхідне, а бере ініціативу в свої руки та створює ОСББ. Спільними зусиллями керівництва міста та голів ОСББ, залучаючи всі можливі ресурси, вже сьогодні вирішуються вкрай наболівші питання. Головна перевага ОСББ: мешканці будинку є самі господарями  у власному домі і самі управляють своїм майном. Тому не варто жити очікуваннями та боятись проявляти ініціативу. Надвірнянська міська рада зі своєї сторони гарантує свою підтримку та допомогу. Відповідальність починається з кожного з нас і тільки спільними зусиллями ми зможемо створити комфортні умови проживання мешканців нашого міста.

 

Share