Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак: Бій під Крутами - прообраз мужності та відваги української нації

На Аскольдовій могилі

Поховали їх –

Тридцять мучнів українців.

Славних, молодих…

 

Це слова з вірша Павла Тичини "Пам'яті тридцяти". Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами, і попри поразку, став праобразом мужності та відваги для українського народу.

101 рік минає як 29 січня українці стримали наступ російського ворога на Київ у далекому 1918 році. Нерівний бій біля залізничної станції Крути між 4-тисячним підрозділом московської Червоної гвардії та загоном київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що нараховував майже чотири сотні вояків, дозволив оборонцям української державності призупинити наступ противника та здійснити організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російські радянські загарбники втратили боєздатність на чотири дні.

 

Холодного січневого дня 1918 року проти більшовизму виступили зовсім юні, але нескорені захисники своєї нації заради Незалежності України. Крути – це бій за  майбутнє України, бій на смерть, який триває й досі. Жоден з них не зламався, не покинув передових позицій. Вони проявили справжню відданість національній ідеї, власним прикладом ствердили, що український національний дух непоборний і без вагань віддали молоде життя в ім'я свободи своєї нації.

Довго Крути сприймали як трагедію, та зараз бачимо в них Героїчну сторінку нашого народу. Приклад юнацтва сторічної давнини, є натхненням і сучасним воїнам московсько-української війни. Маємо гідно продовжувати справу предків і шанувати пам’ять про них!

Нехай героїчний чин крутян закликає нас до боротьби за Велику Україну і гідне майбутнє дітей. Борімось до перемоги, яку Україна чекає з 1918 року, а для цього нам потрібна єдність та рішучість, а також завзяття і відвага, яку проявили ті, молоді юнаки, прибувши на станцію Крути більше ста років тому.

Слава Україні!  Слава Героям Крут!

Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак

Share