«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову"«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову"

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди улыбаются, костюм

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, гостиная и в помещении

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову" – переконана Ліна Костенко. Та як відібрати у нації мову? Дуже просто: потрібно переконати більшість її носіїв, що це мова недолугих селюків. «Хочете – спілкуйтесь. Але це буде вашим тавром», - таку тактику обрала московія у боротьбі за підкорення непокірних українців, славних нащадків козацького роду. День за днем, рік за роком, століття за століттям тоталітарна машина «підчищала» усе, що могло посіяти сумнів у шароварно-босяцькій історії, яку її ідеологи так вперто намагались подати нам як нашу. Знищувались автентичні артефакти, що мали відношення до славетних постатей, які вершили історію мого народу, переписувалась історія, міліла нація…


Саме із пошуку забальзамованого серця останнього українського гетьмана Кирила Розумовського Акім Галімов розпочав свою захопливу і повну несподіванок дослідницьку мандрівку шістьма країнами світу слідами втрачених свідчень нетлінної козацької слави, яка й лягла в основу фільму «Скарби нації».
Сьогодні на території Національного заповідника «Софія Київська» у Будинку Митрополита відбулась презентація стрічки, організована Міністерством інформаційної політики України, телеканалом «1+1» та Національним заповідником «Софія Київська».
Виступаючи на презентації один із головних героїв стрічки, реальний нащадок гетьмана Розумовського Георг Розумовський, громадянин Австрії не може ще вільно спілкуватись українською. Каже, що плутає відмінки. Але стверджує, що почувається українцем, бо вихований на історії свого роду.
А у нас з вами хотіли забрати цю історію, заховавши свідчення нашої слави в грубих контейнерах з інвентаризаційними номерами в нетрях прогнилої імперії.
Символічно, що прем’єра цього фільму відбулася саме сьогодні. В день, коли вшановуємо пам’ять загиблих під уламками перекриття Донецького аеропорту кіборгів. 
Ми сильні духом, бо є великим народом із славною історією. І не маємо права забути це ні на мить.
Повертаємо. Повертаємо на рідну землю наші святині, повертаємо у наші серця віру, у наші домівки мову, у наші родини традиції.
Пам’ятаємо і готові повернути сповна усе, що у нас намагались відібрати де силою, де підступом : наші святині, нашу землю, добре ім’я нашим героям.
Слава Україні! Героям слава!

Михайло Ноняк

Джерело facebook.com

Share