В Надвірній вшанували пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій

Минає 85 років  з того часу, як комуністичний сталінський режим здійснив чергову, найжахливішу спробу знищити український народ. Сьогодні вся Україна у жалобі схиляє голову перед пам’яттю мільйонів жертв голодоморів та політичних репресій. До пам’ятних заходів долучилась і надвірнянці. Представники районної та міської влад, духовенство, громадські організації, працівники підприємств, установ, організацій, надвірнянські пластуни та громадськість міста скорботною ходою вирушили від пам’ятника Т.Г.Шевченку до меморіальної дошки на центральній районній бібліотеці на вул.Мазепи.

 

Голова Надвірнянської РДА Олександр Кеніз, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович та перший заступник міського голови Олег Йосипенко вшанували пам’ять всіх невинно убієнних, які загинули голодною смертю, всіх тих, хто стали жертвами політичних репресій тоталітарного режиму, покладанням квітів до пам’ятного знаку. Всечесні отці відправили поминальну панахиду за померлими.

В історичній довідці викладач-методист Надвірнянського коледжу НТУ, член НСЖУ Володимир Свягла зазначив, що це одна з найтрагічніших дат в історії українського народу. Це був голод, штучно створений тодішнім тоталітарним режимом з метою знищення української нації. За різними оцінками, Україна втратила від 4 до 10 мільйонів громадян – більшість з яких селяни. Про Голодомор десятиліттями замовчували, проте можна засекретити архіви, приховати документи, замести сліди злочинів, переписати історію, але з пам’яті народу нічого не витреш. Правда жила в пам’яті тих, хто пережив цю трагедію. Попри всі намагання Сталіна та його поплічників, український народ вистояв, як сильна і могутня нація. Свій виступ Володимир Свягла завершив словами: «Є, була і буде українська мова. Є, була і буде процвітати Незалежна Соборна Українська держава».

Всю трагічність тих страшних подій в літературній композиції «Біль пам’яті твоєї, Україно» передали дитячий зразковий драматичний колектив «Хоробрі мандрівники» с.Перерісль під керівництвом  Ганни Насадюк. Ведуча заходу  Галина Чуревич зачитала спогади тих, хто пережив страшний голод 1932-33 років. Всі учасники пам’ятного заходу о 16.00 го. вшанували пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій загальнонаціональною хвилиною мовчання та запаленими лампадками біля пам’ятного знаку.

Share