Звернення Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича з нагоди Дня Гідності і Свободи

ДОРОГА НАДВІРНЯНСЬКА ГРОМАДО!

В ці листопадеві дні минає річниця двох знакових та доленосних подій для нашої держави, коли мільйони українців об’єднались у спільному прагненні відстояти свої права та змінити життя на краще. Саме 21 листопада відзначаємо День Гідності та Свободи і вшановуємо українських патріотів, сподвижників революційного руху, які виступили на захист права жити вільно і будувати своє життя на основі європейських демократичних цінностей. Цей день став символом двох революцій – Помаранчевої та Революції Гідності, коли весь світ став свідком відчайдушної боротьби простих українців за демократичні цінності та європейський вибір, за утвердження української нації, за гідне майбутнє наступних поколінь. Ми вкотре продемонстрували, що є вільною нацією, яка ніколи не поступиться найважливішими для себе принципами – гідністю та свободою.

 

В листопаді 2013 року мирна акція протесту студентів переросла в справжню революцію. Одним серед перших міст в Україні, де розпочалася Революція Гідності, а саме 30 листопада 2013 року, є Надвірна. Надвірнянці разом із мільйонами українців на Майдані у Києві і на центральній площі нашого міста  протягом трьох холодних і морозних місяців мужньо відстоювали право на людську гідність та свободу. Адже тільки масові виступи людей могли змінити тодішню злочинну владу, яка розпочала справжню війну з власним народом. В ті доленосні та трагічні дні більше сотні кращих синів і дочок України – Герої Небесної Сотні віддали свої життя заради держави, де гідність і свобода буде найвищою цінністю. Високий дух майданівців став прикладом нескореності, мужності та непохитності у відстоюванні високих ідеалів. Їхні гарячі серця були переповнені щирою любов’ю до України, бажанням змінити на краще життя в своїй державі.

Революція Гідності показала, що в країні настав час для кардинальних змін, коли для українців головним стало прагнення позбутись кремлівського впливу та впевнено іти шляхом європейського розвитку. У перші дні після перемоги Революції Гідності український народ, ще не оговтавшись від трагічних подій на Майдані, зіткнувся із підступною московською агресією. Реакцією окупанта на наше бажання бути незалежними є війна на Сході України, де справжні патріоти, які на Майдані захищали гідність та свободу кожного українця, сьогодні ціною власного здоров’я та життя відстоюють самостійність та територіальну цілісність нашої держави.

В цих трагічних подіях смерть кожного побратима – це не просто втрата для однієї сім’ї чи родини, це біль всього українського народу. Але кров Героїв Небесної Сотні, Героїв російсько-української війни та всіх борців за волю України не повинна бути пролита даремно. Ми не маємо морального права зупинитися, відступити, зрадити пам’яті своїх Героїв, а рішуче продовжувати розпочату боротьбу до остаточної перемоги. Кожен з нас повинен усвідомити, що його власний внесок в утвердженні незалежності може бути вирішальним. Попереду нас чекає ще багато складних та важливих завдань та маючи найцінніше – гідність і свободу, ми неодмінно збудуємо сильну, незалежну, єдину Україну, якою пишатимуться наші нащадки.

СЛАВА УКРАЇНІ!               ГЕРОЯМ СЛАВА!

 

Надвірнянський міський глова                                                                                        Зіновій Андрійович

Share