Пенсія в разі втрати годувальника сім’ям військослужбоця

Пенсії в разі втрати годувальника сім’ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію призначаються, якщо годувальник  помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних  у період проходження служби,  а сім’ям пенсіонерів з числа цих військовослужбовців, осіб які мають право на пенсію – якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати.

При цьому сім’ї  військовослужбовців, які пропали безвісти в період бойових дій, прирівнюються до сімей загиблих на фронті.

 

На одного непрацездатного члена сім’ї призначається 70% грошового забезпечення годувальника, на двох і більше – 90% грошового забезпечення годувальника, але не менше 40% на кожного.

Мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника – 2 прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність

Право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких , що пропали безвісти військо службовців, осіб, які мають право на пенсію, які перебувають на їх утриманні.

Незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається:  

непрацездатним дітям; непрацездатним батькам і дружині(чоловікові), якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування, та непрацездатним батькам і дружині (чоловікові) військо службовців, осіб, які мають право на пенсію, які загинули чи померли або пропали безвісти  в період проходження служби  або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.

Також батьки військовослужбовців мають право на призначення дострокової пенсії за віком, після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років, за наявності страхового стажу не менше  25 років – для чоловіків і не менше 20 років- для жінок.

 

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД

 

Share