Євген Настенко : «Потрібно створити умови для заняття воркаутом у Яремчі»

Євген Настенко :  «Потрібно створити умови для заняття воркаутом  у Яремчі»  Євген Настенко :  «Потрібно створити умови для заняття воркаутом  у Яремчі»

Здоровий спосіб життя та заняття спортом не завжди потребують великих фінансових витрат. Потрібно бажання та вміння організувати для себе спортивну інфраструктуру. В Україні як і у світі все популярнішим стає зайняття спортом на свіжому повітрі. З’явився новий напрямок спортивного дозвілля воркаут (workоut).Про те, як можна організувати на практиці ведення  здорового способу життя в курортному місті Яремче, поділився своїми думками з нашим журналістом член виконкому Яремчанської міської ради Євген Настенко.

 

« В Яремчі потрібно створювати  умови для проведення фізкультурно – оздоровчої та виховної роботи з дітьми, підлітками та молоддю. В цьому напрямку  слід популяризувати та розвинути  новий молодіжний міжнародний  рух - « Воркаут ». Молодь міста, а також туристи повинні  мати змогу займатися фізичною культурою не тільки в спортивних залах, а й на свіжому повітрі: у парках, скверах, садибах, спортивних майданчиках, біля багатоповерхових будинків. Для цього потрібно  запозичити міжнародний досвід і  встановити і Яремчі  тренажери, турніки, бруси та інше спортивне обладнання.  В Яремчі повинні бути створені всі умови для Воркауту (workоutу), адже це масовий рух, заснований на заняттях фізичною культурою із застосуванням тренувального обладнання в громадських місцях. Його основну базу становлять силові спортивні майданчики, які встановлюються в межах міської забудови на свіжому повітрі і є доступними для всіх охочих. На даний час особливу увагу привертає до себе погіршення фізичного  здоров`я підростаючого покоління, наслідком чого є високий рівень захворюваності та протиправна поведінка. Можливість докорінної зміни ситуації в цій сфері слід пов'язати з розробкою проекту  Workout. У сусідньому місті Надвірна такий проект реалізовано. Результат відмінний.  Реалізація такого проекту у Яремчі  дасть можливість організовувати змагання зі Street Workout в місцях масового відпочинку населення, що сприятиме значній популяризації цього виду спорту, його подальшому розвитку, а також організації змістовного та активного дозвілля дітей, підлітків та молоді, формування у них стійкої мотивації здорового способу життя та привабить туристів, які відвідують наше місто. Якщо говорити про достоїнства воркаута, то перше – це можливість займатися в будь-який зручний час спортом. А це : безкоштовні заняття, які не вимагають купівлі абонемента, можна займатися в будь-якому місці, де встановлено тренажери, а також тренуватись  в будь який зручний час. Я буду ініціювати розробку такого  проекту в місті Яремче за сприяння та підтримки міської ради», –зазначив член  виконкому Яремчанської міської ради Євген Настенко.

 

Спілкувався Святослав Городоцький

 Газета "Життя Прикарпаття"

Share