2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія "Обери свого лікаря"

2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія

2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія "Обери свого лікаря". Підписати декларацію можна з лікарями з тих установ, які підключено до електронної системи eHealth. Зараз у ній зареєстровано 982 установи та 11 549 лікарів з усіх областей України. На дверях лікарень, підключених до eHealth, висить спеціальна наклейка "Тут можна обрати свого лікаря".  Процес підписання декларацій із терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями почався ще минулого року під час тестового режиму роботи системи eHealth.        Декларація – це не просто папірець. Це зміна у відносинах між лікарем і пацієнтом, вищий рівень довіри пацієнта до лікаря і вищий рівень відповідальності лікаря перед своїм пацієнтом. Пацієнт довіряє нам своє здоров'я або здоров'я своєї дитини.

 

Процес заповнення декларації займатиме від 10 до 20 хвилин. Попередній запис не потрібен. Для підписання декларації необхідні паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Щоб підписати декларацію для дитини, будуть потрібні свідоцтво про народження та документи одного з батьків або піклувальників.Щоб підписати декларацію, потрібно звернутися в реєстратуру медичного закладу. Працівник реєстратури, медсестра або лікар уводить дані пацієнта в електронну систему, після чого на його мобільний телефон прийде смс із кодом, який потрібно повідомити працівникові медустанови. Потім з електронної системи слід роздрукувати декларацію з даними пацієнта. Він має їх перевірити та підписати документ у двох примірниках: один забирає із собою, а другий залишається в установі.Декларацію з лікарем підписують безстроково, вона діє до моменту, поки пацієнт не вирішить його змінити. Для цього досить просто підписати новий документ – зміни в системі відбуваються автоматично. Лікар не має права відмовляти у підписанні декларацій, поки не набере максимально рекомендованої кількості пацієнтів (від 900 до 2000 осіб залежно від спеціальності).

Вибирати лікаря з державної лікарні необов'язково – можна підписати декларацію з лікарем-підприємцем або лікарем із приватної клініки. Приватні клініки можуть брати участь у програмі, укладати декларації з пацієнтами і надавати первинну медичну допомогу коштом держбюджету, якщо погодяться працювати за загальним тарифом – 370 грн на рік на пацієнта.

Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичною реабілітацією, медичною допомогою дітям до 16 років, а також супроводом вагітності і пологів.

 Крім цього, відділ «Надвірнянського бюро правової допомоги» інформує про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів. Метою даного проекту є підвищення юридичної грамотності українців та формування нової правової культури в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

 

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД

Share