26-а річниця проведення Всеукраїнського референдуму

1 грудня виповнюється 26 років з дня проведення Всеукраїнського референдуму, на якому український народ переконливою більшістю голосів підтримав Акт проголошення незалежності України і  підтвердив споконвічне бажання українців жити в незалежній демократичній державі. В цей доленосний день Акт проголошення Незалежності України підтвердили 90,32% з тих, що взяли участь у голосуванні. Позитивну відповідь дало населення всіх областей України і Криму, незалежно від їх національного складу. Причинами такої високої політичної активності громадян України стали: сформоване протягом багатьох століть прагнення українського народу до державотворення,  віра народу у свої сили і можливості, розпочатий процес розпаду СРСР. Підсумки референдуму однозначно засвідчили прагнення народу бути повноцінним господарем на власній землі.

 

Проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 р. дозволило досягти ще однієї мети – легітимного виходу республіки зі складу радянської федерації. Україна першою з колишніх радянських республік заявила, що вважає стосовно себе Договір про утворення СРСР 1922 р. недійсним і недіючим. Тоді був закладений надійний фундамент суверенності, що дало правові підстави упродовж лише одного місяця визнати Україну як державу 57 країнами світу.

Голосування українців у цей знаменний день стало моментом відновлення української державної незалежності та ознаменувало собою підсумок реалізації одвічних і природних прагнень української нації жити у незалежній соборній державі.

За цих понад два десятиріччя на долю нашої держави випало багато випробувань, одне з яких ми переживаємо сьогодні. Тисячі прикладів героїзму  і відваги, непохитності і жертовного патріотизму є тією високою ціною, яку заплатили і продовжують платити українці за свою державу і незалежність.  Проте події грудня 1991 року вкотре показали всьому світу приклад єдності і неподільності нашого народу у прагненні розбудувати вільну, демократичну, сильну, економічно і духовно багату державу.

Share