В Надвірній відзначили День Конституції

27 червня, в Надвірнянському районному будинку культури відбулись урочистості з нагоди відзначення 21-ї річниці із Дня прийняття Конституції України за участю міського голови Зіновія Андрійовича, голови Надвірнянської РДА Олександра Кеніза, голови районної ради Івана Гурмака, представників громадських організацій, підприємств, установ та громадськості.

28 червня 1996 року, закріпивши на  найвищому законодавчому рівні прагнення українського народу жити у власній суверенній, соборній державі, Верховна Рада України прийняла Основний Закон – Конституцію України, яка  є гарантом незалежності та цілісності України, її демократичного устрою. Обравши шлях незалежного розвитку і закріпивши це в Конституції, Україна підтвердила своє бажання розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу, одним з основних принципів якої є забезпечення прав і свобод людини та громадянина.

 

Урочистості розпочались з спільного виконання Державного Гімну України та покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку, І.Я.Франку та меморіальної дошки Я.Стецько.

З історичною довідкою виступила вчитель історії Надвірнянського фізико-математичного ліцею Людмила Качала. За сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції України почесною грамотою Івано-Франківської ОДА нагороджено заступника директора з виховної роботи Лоївської школи Богдану Логвіненко.

Урочистості продовжились святковим концертом, в якому взяли участь  муніципальний народний аматорський оркестр народної музики «Аркан», зведений хор районного будинку культури (керів. Ярема Павлик та Володимир Остап’юк), солісти Богдан Богославець, Віктор Чудновський, Орися Гнатюк, народний аматорський ансамбль «Бистрянка», струнна група оркестру РБК (керів. Наталія Сенів, концертмейстер Тетяна Вишпольська) та народний фольклорно-етнографічний колектив «Шовкова косиця». Леся Козьмин та  Мар’яна Лазарович виконали пісню «Біля тополі», як посвяту загиблим Героям України, які поклали свої життя за нашу свободу та незалежність.

Share