У Франківську закликають висвітлювати новини про війну так, щоб не завдавати людям болю

25 лютого в конференц-залі готелю “Станіславів” відбулась прес-конференція присвячена другому медіа-форуму “Церква і журналістика”, який відбудеться в прийдешню суботу (27 лютого).

 

За словами організаторів, сьогодні медіа простір заповнений жахливим змістом, дуже багато крові і жорстоких сенсацій. Найтоповіші новини, як комусь зле, як когось убили чи помучили. Тому тематика цьогорічного форуму підбиралась в контексті року Божого Милосердя, інформує прес-служба Архієпархії.

За словами о. Романа Терлецького мета цього медіа-форуму – показати, що людське життя є надзвичайно цінне, особливо, коли ми переживаємо страшний час війни.

 “Коли ми думали над темою хотілося показати, що людське життя – найбільша цінність. У часі буремних подій війни, в яких знаходиться наша держава, людська особа найважливіша цінність, яку треба шанувати. Тому ми запросили на форум людей, які мають дотик до людського життя“, – пояснив о. Роман.

 

В свою чергу, працівник радіо “Дзвони” о. Ігор Тузик закликав у редакторів та всіх причетних до поширення інформації не вимагати сумних, кривавих репортажів.

“Кожен з нас покликаний допомогти. Майстерність журналіста полягає у вмінні подати навіть важку інформацію так, щоб людина повірила, що не все так погано. В час війни дуже важливо є полюбити людину, навчитися дивитися на світ з позитивом. Адже сумний журналіст – поганий журналіст“, – переконаний о. Ігор.

Організатори закликають прийти не лише тих, хто причетний до праці в ЗМІ, але й усіх небайдужих, поза як тематика обіцяє заторкнути кожного. Крім того, масія “Апостол” Івано-Франківської Архієпархії, повідомила також про конкурс на тему року Божого Милосердя, представлення якого відбудеться власне на форумі.

Запрошені доповідачі зможуть дати відповідь на найважливіші питання стосовно висвітлення жахливих подій війни в Україні так, щоб не завдавати болю людям, як сприймати ворогів і наших воїнів АТО, а також де є порушення цінності людського життя, а де ні.

Share