В Івано-Франківську показали фільм-хроніку про події під Іловайськом

   В Івано-Франківську презентували документальний фільм-хроніку «Два дні в Іловайську», який зробив військовий кореспондент, доброволець полку «Азов», івано-франківець Руслан Ганущак.

 Автор – телеоператор за фахом, учасник київського Майдану, називає цю стрічку реквіємом, бо вона присвячена двом бійцям «Азову» Хомі й Аксьону, які загинули під час Іловайської трагедії 21-22 серпня. 20-хвилинний фільм не містить закадрових слів, лише хроніку і коментарі очевидців і командирів, пише Радіо Свобода.

«Це неможливо не показувати, про це треба кричати, це треба всім розповідати, щоб якомога більше людей це бачили. Ми програємо інформаційну війну деколи тому, що ми не можемо сказати і правильно подати просту правду», – заявив автор документального фільму Руслан Ганущак.

 Раніше хроніку «Два дні в Іловайську» демонстрували для української діаспори у Нью-Йорку. Публічний показ в Україні відкладали у часі, щоб зменшити небезпеку для військових, які могли бути в полоні. Рідне місто Руслана Ганущака стало першим, де показали фільм.

 Від того, як сприймуть його люди, залежатиме, чи повезуть його і в інші міста, каже автор. За словами керівника громадянського корпусу полку «Азов» Сергія Сивачука, фільм варто показувати насамперед в навчальних закладах, волонтерам.

 «Два дні в Іловайську» – перший фільм творчої групи інформаційного центру полку «Азов». Вони також почали видавати свою газету «Чорне сонце» і створюють відеостудію. У середині серпня українські підрозділи і бійці добровольчих батальйонів потрапили в оточення під Іловайськом. Точна кількість загиблих і взятих у полон була невідома.

Share