Івано-Франківські безпритульні прибиратимуть місто до Великодня

Івано-Франківські безпритульні, які приходять на ночівлю до міського будинку нічного перебування, вирішили приєднатися 12 квітня до загальноміської передвеликодньої толоки.

 В цілому, відвідувачі будинку нічного перебування неодноразово добровільно долучались до робіт з благоустрою закладу та прибудинкової території. Днями у безхатьків запитали, чи не зацікавить їх участь у міській толоці.

 «Наш заклад фінансується з коштів міського бюджету, усі люди тут перебувають абсолютно безкоштовно. Окрім можливості переночувати, вони можуть прийняти душ, поїсти, отримати одяг чи взуття, тощо. Тому ми вирішили запропонувати нашим відвідувачам попрацювати для блага міста. Таку ініціативу підтримали і, на даний час, близько десяти відвідувачів будинку нічного перебування зголосились на участь у толоці», – розповідає керівник закладу Іван Боберський.

 

 «Турбуватися про людей, які не мають постійного місця проживання, є одним із завдань департаменту, ­– наголошує Олександра Заклинська – директор департаменту соціальної політики. – І це не тільки належні умови перебування у нічліжному будинку. Соціальні працівники дбають про наших підопічних, вивчають їхні соціальні потреби, проводять бесіди для їхньої соціалізації, допомагають з влаштуванням на роботу. Важливим є саме залучення їх до суспільного життя, повернення у зовнішній світ. А бажання безпритульних долучитися до загальноміської толоки є свідченням того, що вони сприймають місто, як свій дім, про який потрібно дбати всім».

 На сьогодні у центрі обліку зареєстровано близько 60 безпритульних. Усі вони різного віку – від 18 до 65 років. Пише "Фіртка"

Share