Урочисті святкування 200-річчя Тараса Шевченка у Коломиї

9 березня коломияни урочисто відзначили 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка. Святкування відбувалися у кілька стадій. Спочатку на площі Шеченка провели міжнародний флешмоб “Весь світ читає Шевченка”, у якому молодь декламувала вірші Кобзаря.

Здійснивши покладання квітів до пам’ятника українського пророка, Єпископ Василій (Івасюк) УГКЦ спільно із Єпископом Юліаном (Гаталою) УПЦ (КП) і священиками єпархій, відслужили Панахиду за Великим Кобзарем.

 

Владика Василій привітав Коломийську громаду з ювілеєм Тараса Шеченка та закликав до молитви за Україну. “Глянь, Тарасе, і подивися! На нашу землю, наш народ. Якими є пророчими твої слова сьогодні! Щойно ми чули як діти цитували різні твори Тараса Шевченка, якими вони є сьогодні близькими, актуальними, рідними для кожного з нас. Звертаюсь до вас, дорогі коломияни, всечесні отці, духовенство, щоб ми з вами звернулися до Господа. Щирим серцем, нашими устами, прославили Бога і просили Його вибачити наші провини та дарувати нашій державі незалежність, недоторканість, цілісність”, - сказав Єпископ.

Далі святкування продовжили урочистою академією у міському Палаці культури “Народний Дім”. Перед заповненим залом виступали громадські діячі та мистецькі колективи. Всі намагалися передати глядачам велике багатство могутнього слова Тараса.

Джерело: Прес-служба єпархії
Share