Конкурс мікрогрантів на проведення журналістських розслідувань

 

Громадянська мережа ОПОРА оголошує конкурс мікрогрантів на проведення журналістських розслідувань, що триватиме від 28 грудня 2010 року до 30 січня 2011 року в рамках проекту «Сприяння розвитку журналістських розслідувань у місцевій пресі» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Мета конкурсу:

Конкурс проектів на проведення журналістських розслідувань покликаний стимулювати у місцевій пресі розвиток зазначеного журналістського жанру як суспільно важливого, що на даний час у місцевих ЗМІ перебуває на зародковому етапі. У конкурсі заявок можуть взяти участь не лише безпосередні учасники Школи журналістських розслідувань, що проводилась у рамках проекту «Сприяння розвитку журналістських розслідувань у місцевій пресі», а й усі зацікавлені у проведенні журналістських розслідувань. Це дозволить створити конкуренцію ідей, яка стимулюватиме учасників до пошуку актуальних проблем.

Вимоги до учасників конкурсу:

Учасниками конкурсу можуть бути українські журналісти, що працюють у місцевих ЗМІ, журналісти-фрілансери, представники неприбуткових громадських організацій і самі громадські організації.

Проектом також вітаються спільні заявки, які подаватимуться на конкурс журналістами і громадськими організаціями.

Вимоги до заявок та пріоритети конкурсу:

  • Пріоритет матимуть заявки на теми, пов’язані з фактами недотримання чинного законодавства органами влади, ігнорування владою демократичних норм і стандартів. Проте тематика підтримуваних розслідувань не вичерпується лише цим переліком пріоритетних сфер.

  • Розслідування відкриє нову важливу інформацію, яка становить суспільний інтерес, і зроблене з дотриманням вимог, що ставляться до жанру розслідування;

  • Розслідування базується на чіткій попередній домовленості про оприлюднення не менш ніж в одному місцевому/регіональному виданні або ТРК;

  • Розслідування не повинно передбачати виникнення неприпустимих ризиків для самого журналіста і ЗМІ;

Заявка на конкурс (максимальний обсяг 3 стор.) складається із опису проблеми, обґрунтування актуальності запланованого розслідування, переліку питань, відповідь на які має дати журналістське розслідування, обґрунтування спроможності реалізації і бюджету, що не повинен перевищувати 3 000 грн. (загальний бюджет конкурсу становитиме 30 000 грн.). Одна особа чи НУО може подати лише одну заявку на конкурс. При однаково доброякісно сформованій заявці перевага віддаватиметься пропозиціям журналістських розслідувань, що проводитимуться при співпраці ЗМІ та НУО, але тоді у заявці учасники конкурсу повинні конкретизувати формат цієї співпраці

Бюджет конкурсу:

Максимальна сума фінансової підтримки на одне журналістське розслідування не перевищує 3 000 гривень. Загальний бюджет конкурсу становить 30 000 гривень.

Якщо заявка не буде підтримана, організатори Проекту залишають за собою право не пояснювати заявникові причини відмови.

Форму заявки можна знайти на сайтах http://www.opora.org.ua або тут .

Конкурс проектів триває від 28 грудня 2010 року до 30 січня 2011 року. Кінцевий термін подачі заявки 30 січня 2011 року, до 18 години. Всі заявки, надіслані пізніше вказаного терміну, не розглядатимуться. Заявки для участі у конкурсі надсилати електронною поштою на адресу керівника проекту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Результати конкурсу будуть оголошені 10 лютого 2011 року на сайтах http://www.opora.org.ua та http://kolomyya.org/

За детальнішою інформацією звертатися до координатора проекту :

тел. (097) 729 07 09, (063) 628 67 68

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Іван Маруняк

Поштова адреса: Громадянська мережа ОПОРА, проспект Грушевського 19/6, м. Коломия, Івано-Франківська обл., 78200

Проект реалізовується Громадянською мережею ОПОРА за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Партнери проекту: Коломия ВЕБ Портал, газета «Інформатор», телеканал ZIK.

http://kolomyya.org/

Share