Татарівські юніори - гордість Яремчанщини


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З найвіддаленішого від нас куточка планети – Нової Зеландії – золоті медалі і перехідний кубок 9-го чемпіонату світу з рогейну привезла в село Татарів на Івано-Франківщині команда українських юніорів. За всю історію цих змагань на кубку викарбувано перші українські прізвища. Прикарпатці Василь Боднарук і Віталій Кіндрачук (тренер І.Стефанюк) та їхня вірна спортивна подруга Марія Шупер з Херсона (тренер В.Плохенко) здобули більш ніж переконливу перемогу в юніорській змішаній групі, на багато очок випередивши своїх найближчих суперників, родоначальників рогейну - новозеландців і австралійців. І отримали високе звання майстрів спорту.

Рогейн – самостійний командний вид спорту, близький до спортивного орієнтування. Суть змагань полягає в тому, щоб протягом певного часу (класичний варіант - 24 години) на пересіченій, незнайомій спортсменам місцевості знайти і відмітитись електронним чіпом на якомога більшій кількості  контрольних пунктів (КП), кожний з яких в залежності від складності пошуку і віддаленості від старту має свою «ціну» в очках. Отримавши  за кілька годин до початку змагань спортивну карту, спортсмени мають спланувати стратегію  і тактику, кількість і порядок проходження КП, визначити, яку частину дистанції доцільно проходити вночі, а яку в денний час. Під час змагань забороняється використовувати навігаційні засоби за винятком компаса і спеціально підготовленої організаторами карти. Спортсмени мають нести із собою все спорядження, будь-яка стороння допомога заборонена.

Варто зазначити, що у Новій Зеландії стартувало більше 600 команд, а однією з головних проблем на дистанції, за словами тренера юніорів Ігора Стефанюка, було проходження незвичного для наших спортсменів ландшафту, зокрема пасовищ, огорожених парканом з  «електропастухами» для худоби. Ігор Стефанюк також зазначив, що дивиною було також і те, що деякі КП влаштовані на пальмах, а також на березі океану поруч з тюленями, і все це в умовах 35 градусної спеки. Що ж до фінансової підтримки, то за словами теренера, її вони не отримують ні від кого, самі за допомогою батьків вирішують матеріальні потреби.

Додамо також, що переможці – діючі чемпіони, володарі Кубка України серед еліти. Таким самим  складом у своїй віковій групі вони  перемогли на чемпіонаті Європи, що проходив цього літа в Мигово Чернівецької області. А ще всі троє – студенти-відмінники. Марія і Віталій обрали фізкультурний фах, а Василь - студент факультету математики та інформатики Прикарпатського Національного Університету імені Василя Стефаника. Окремо слід сказати і про село Татарів. Воно давно вже здобуло славу справжнього народного спортивного осередку. При населенні трохи більше півтори тисячі мешканців тут виховано сім майстрів спорту зі спортивного орієнтування. У 2008 році з Естонії срібну медаль чемпіонату світу з рогейну серед дівчат-юніорок в Татарів привезла Ніна Ілемська.

Джерело  http://yaremche.org/news/Share