Оселя св.Миколая на Прикарпатті (Фоторепортаж)

 

Щороку кілька тисяч листів надходять святому Чудотворцю на Косівщину, де в Національному природному парку «Гуцульщина» знаходиться Маєток Святого Миколая.
Здавна святий Миколай вважається оборонцем від стихійних лих, опікуном моряків і козаків, сиріт і знедолених. Славиться і своєю здатністю робити дива, за що отримав назву Чудотворця. Його шанують у різних країнах. Та особливо його люблять українські діти, бо ще в далекі часи він приносив їм подарунки. В ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай може прилягти хіба на кілька хвилин, бо має багато роботи. А сам день 19-го в Маєтку Чудотворця проходить як велике свято.

До нього приїжджають діти з різних регіонів України. З цікавістю відвідують кабінет і спальню Миколая, кімнати новорічно-різдвяної іграшки і природи, майстер-клас і казкове містечко. В останньому є десять казкових станцій і вогнище, якому діти-пустуни спалюватимуть різочки. Діти отримують також подарунки.

 

 

 

 

 

 

 

Такі дитячі свята на Гуцульщині проводяться вже чотири роки. Маєток Святого Миколая створений і діє завдяки ентузіазму працівників національного парку і підтримки спонсорів. Напередодні цьогорічного свята Президент України дав доручення уряду закласти у Держбюджеті-2011 кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації розбудови Маєтку Святого Миколая на Косівщині. Тут, окрім центральної садиби, хочуть збудувати також гуцульське село, спортивно-оздоровчий комплекс, заклади проживання і харчування – таке всеукраїнське казкове дитяче містечко.

 

В. Кисілевський

 

http://west-info.if.ua

 

Share