Мер Івано-Франківська може ветувати новий Регламент

На другій сесії Івано-Франківської міської ради депутати ухвалили в цілому новий Регламент, який включає понад 60 статей порядку діяльності, правил та процедури роботи міської ради.

Над новою редакцією Регламенту працювала робоча група депутатів з фракції «Свобода», «За зміни!», «Батьківщина» та «Третя сила».

За словами, «свободівця» Михайла Сеньківа, розробники документу намагалися створити його таким, щоб «обранці могли найбільш якісно та ефективно працювати».

Обговорення проекту Регламенту тривало понад 3 години. Каменем спотикання стало призначення керівників комунальних підприємств .

Нові правила роботи сесії, комісій та виконкому передбачають попередній розгляд у профільних комісіях кандидатури, яку міський голова має на меті призначити керівником комунального підприємства чи організації. Втім, самі обранці не впевнені, що мер дотримуватиметься цієї процедури.

«Досі ми дізнавались про призначення мера з газет. Він ні з ким не радиться ані при звільненні керівників, ані при їх призначенні», - говорить один із депутатів фракції «Свобода».

Натомість сам міський голова Віктор Анушкевичус розцінив прийняття нового Регламенту, як порушення діючого.

«У мене є три варіанти Регламенту. І всі вони різняться. Останній я отримав сьогодні вранці, що є порушенням чинного регламенту», - наголосив міський голова.

За інформацією від фракції «Свобода», новий Регламент мер отримав 5 днів тому. Депутати стверджують, що цей документ є більш демократичний за попередній. Принаймні, відповідно до нових правил роботи сесії, для перерви чи виступу запрошеного на сесію необхідно одна третя голосів депутатського корпусу, чого не було раніше. Втім, вже нині обранці допускають вето, яке може накласти мер міста на ухвалений документ через те, що більшість правок юридичної служби МВК не були підтримані у сесійній залі.

Share