Через протест в Івано-Франківську — кількакілометрові “корки”.

Жителі кварталу на розі вулиць Мазепи та Гординського в Івано-Франківську провели попереджувальну акцію протесту проти будівництва житлового будинку в їхньому дворі. Цей ласий шматок землі в центральній частині міста вподобали собі забудівники: дві висотки вже побудовані, а третя в стадії будівництва. І якщо з першими двома будинками жителі старих 5-поверхівок ще мирилися, то на третьому будинку терпіння людей урвалося.

 Кілька десятків жителів вийшли на акцію протесту, щоб привернути увагу влади, громадськості та контролюючих органів до своєї проблеми. Протестувальники переконані, що замовник будівництва ПП «Прогрес-Інвест» та підрядник ПП «Галкомбуд», грубо порушують містобудівні норми, а також провадять будівництво на земельній ділянці, яка належить до їхньої прибудинкової території.

Мешканці замовили аерозйомку ділянки і з’ясували, що будівельники захопили п’ять соток землі в їхньому дворі. Крім того, люди мають претензії і до інших двох будинків, де, за їхніми даними, забудівник незаконно побудував два зайвих поверхи, які не були передбачені проектом. В результаті у крихітному кварталі, де до нової хвилі забудови знаходилось 60 квартир, додасться ще 150 квартир (по 50 в кожному з трьох будинків).

За даними мешканців, третій будинок як і попередні буде мати вісім поверхів і закриє будь-який доступ до сонячного світла для квартир в 5-поверхівках. На акцію протесту міські урядники практично не відреагували.

Вислухати претензії мешканців прийшов лише представник прокуратури Юрій Жуковський, який пообіцяв провести перевірку протягом кількох тижнів.

Щоправда, будівельники чекати не збираються і навіть за час акції встигли вимурувати частину стіни третього поверху. Протестувальники настроєні рішуче відстоювати свої інтереси, зокрема шляхом подачі судового позову проти забудівника. Крім того, доведені до відчаю люди обіцяють перекрити вулицю Мазепи, щоб міські чиновники таки зрозуміли всю серйозність їхніх намірів.

http://vikna.if.ua

Share