На Прикарпатті перебуває делегація з Донецької та Дніпропетровської областей

На Прикарпатті у рамках культурно-мистецького проекту «Схід-Захід» на запрошення голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка перебуває делегація з Донецької та Дніпропетровської областей. У складі делегації – металурги, шахтарі, представники державних органів влади, туристичних фірм, закладів освіти, культури, охорони здоров′я, журналісти.


Гості стали першими пасажирами потяга Донецьк-Дніпропетровськ-Ворохта, маршрут якого започатковано до 150-річчя залізниці в Україні в рамках акції «Укрзалізниця єднає Україну». Новий потяг дає можливість дістатися до Карпат без пересадок і за коротший час. Окрім того, він оснащений спеціальним автомобілевозом для перевезення легковиків.

Хлібом-сіллю, троїстими музиками та трембітами делегацію урочисто зустріли у Ворохті. Гості побували у м. Яремче, ознайомилися з туристичним потенціалом Прикарпаття, відвідали музеї. Минулої неділі делегацію приймав «Буковель». Чисте зимове повітря, вражаючі краєвиди, щира українська пісня не залишили гостей байдужими. Вони із задоволенням спілкувалися державною українською мовою і розмірковували про те, які чинники можуть об′єднати східний та західний регіони України.

«Кажуть, що ми трохи різні, - зазначила місцевим журналістам Олена Труфанова, викладач Донецького багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей «Ерудит». – Це дійсно так. Бо є, наприклад, у матері два сина. І вони різні׃ за характером, своєю долею. Але мати тоді щаслива, коли у неї сини дружні. Тож єднаймося! Коли ми будемо разом, то й наша держава буде міцна».

Об′єднати українців, на думку гостей, спроможні українські традиції, запальні пісня й танець. «Ми всі співали й танцювали. У вас просто надзвичайні музики! – захоплювалася Світлана Ламко, заслужена артистка України з Донецької філармонії. – Відбулася чудова зустріч друзів на благодатній землі. Тут дихати навіть легко. Вдихаєш повітря і хочеться ще».

Перебуваючи на гірськолижному курорті, гості оглянули готельні кімнати, відпочинково-розважальний комплекс «Бука», ознайомилися з виставкою картин.

Нині делегація побувала у Коломиї. У планах на завтра – екскурсія до Манявського Скита та відвідування Івано-Франківська, де гості матимуть можливість стати учасниками концерту в обласній філармонії.

http://firtka.if.ua/

 

Share