На Прикарпатті перерахують усі пам’ятники і встановлять камери спостереження біля них?

Про доцільність інвентаризації пам'ятників та пам'ятних знаків говорили сьогодні на засіданні депутатської комісії Івано-Франківської обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, смаоврядування, захисту прав людини, законності та провопорядку.

 

До такого висновку місцеві обранці прийшли після того, як в області за останні два місяці було зареєстровано 4 випадки актів вандалізму над погруддями національних героїв Степана Бандери та Романа Шухевича.

За словами правоохоронців, після таких випадків ними було посилено контроль за усіма пам'ятниками, однак проблемою є те, що міліція немає їх вичерпного списку, а отже може і десь недогледіти, особливо у віддалених від райцентрів населених пунктах.

Однак, інвентаризація, за словами першого заспуника голови обласної ради Олександра Левицького, є процесом не тільки довготривалим, але й доволі вартісним, а тому доцільно було б для початку хоча б загалом зробити єдиний список усіх пам'ятнихзнаків, погрудь та пам'ятників і передати його в міліцію для контролю.

До цього спроцесу в області запропонували долучити комунальне підприємство «Пам'ять», Cпілку краєзнавців, а також органи влади на місцях.

До речі, на вибір місцевих органів влади залишилося і питання облаштування таких пам'ятних місць камерами відеоспостереження, що дало б також змогу контролю за можливими діями зловмисників.

Фіртка іф.уа.

Share