КОЛОМИЯНАМ ПРЕЗЕНТУВАЛИ РОМАН «ЯК СНИТЬСЯ ЖИТО»

Днями, в Коломиї відбулася зустріч з письменником, журналістом, відомим громадським діячем Дмитром Захаруком, який завітав до писанкового міста з презентацією своїх творчих доробків. Нещодавно вийшов друком роман «Як сниться жито» та збірка оповідань «Мірка». Автор переконаний, що тема боротьби українського народу за Україну та людські стосунки у складних життєвих ситуаціях дуже актуальна у наш час.
В основу роману «Як сниться жито» покладено однойменний вірш. Написаний твір про життя родини, в якій чоловіки загинули на різних фронтах, а жінка – українська мати гідно сприйняла страшний виклик долі та намагалася до кінця зберегти  в своїй душі любов до Бога та України. Роман легкий в прочитанні та доступний в розумінні для всіх вікових категорій, переконує автор.


 «Він по-перше, підносить моральні критерії. Це боротьба добра зі злом, це порядність і зрадництво, це проблема моральної «машкари» та справжності людини і стрижня людського і те, що на жаль втрачається відданість нації і патріотизму», – наголошує Д. Захарук.
Роман носить атобіографічний характер і чимало сцен автор описав з свого власного дитинства, яке пройшло в покутському селі. На думку критиків, Дмитро Захарук вдало поєднав сюжетні лінії і зумів закцентувати читача на головному – моральності та патріотизмі.
 «Захарукове слово гостре, публіцистичне, з рештою, як красне письменство, актуальне. І я дума,ю воно буде актуальне не тільки сьогодні, а й найближчі десятки років, оскільки воно піднімає теми, які досі болять у нас всіх, болять українському суспільству. Теми національно-визвольних змагань і весь той період який був в нашій історії як наслідки», – переконаний письменник, лауреат Шевченківської премії  Михайло Андрусяк.
На разі автор працює над продовженням роману, друга частина за його словами буде не менш цікавою. Коломияни ж потішили гостя приємною несподіванкою слова вірша «Як сниться жито» місцевий композитор Іван Николайчук поклав на музику та прочитанням студентами уривку з роману.

Оксана Островська,

Коломийські вісти

Share