Очисти Надвірну - утилізуй батарейки

В м. Надвірна, як і по всій території України, багато людей в побуті використовують різноманітні батарейки та акумулятори. Після того, як вони відпрацьовують свій ресурс, їх викидають в сміттєве відро, оскільки немає спеціалізованих пунктів їх збору. Із сміттєвого відра ці батарейки та акумулятори попадають на міські звалища. Хоч частка батарейок і акумуляторів в побутовому смітті менше 0,5 % від абсолютної ваги сміттєвої маси в Україні, проте ці 0,5 % продукують близько 50 % всіх токсичних речовин, що присутні в даній сміттєвій масі. Підраховано, що 1 така батарейка/акумулятор може забруднити важкими металами біля 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води, оскільки містить в собі велику кількість різних металів (літій, ртуть, кадмій, нікель, марганець, цинк, свинець та ін.). Далі з грунту ці важкі метали попадають в грунтові води, а також накопичуються в рослинах та живих організмах, що рано чи пізно призводить до їх попадання в організм людини, що наносить суттєву шкоду її здоров’ю.

 

Через те, що в нашому місті (так само, як і по всій Україні) відсутня централізована система збору відпрацьованих батарейок і акумуляторів для їх подальшої утилізації, надвірнянці вимушені викидати їх в сміття, що в подальшому призводить до значного забруднення довкілля Надвірної.

Громадська організація Екологічний Гірський Клуб, яку очолює Андрій Круп’як, в партнерстві з міської радою м. Надвірна та відділом освіти Надвірнянської райдержадміністрації започаткувала проект “Очисти Надвірну - утилізуй батарейки”, що ставить за мету вирішення вищезгаданої проблеми.

Суть проекту - це організація пунктів збору відпрацьованих батарейок і акумуляторів в м. Надвірна для їх подальшої утилізації на державному підприємстві "Аргентум" (м. Львів).

Ці пункти збору являють собою пластикові ємності, які розміщуються в навчальних закладах та торгових центрах міста, в які мешканці міста зможуть викидати відпрацьовані батарейки і акумулятори. По мірі наповнення цих пластикових ємностей, батарейки й акумулятори будуть з них вилучатись і відправлятись на державне підприємство «Аргентум» в м. Львові для їх подальшої утилізації.На даний момент такі пункти збору розміщені в 5 навчальних закладах та 4 торгових центрах Надвірної.

Подібний досвід вже є в різних обласних центрах та містах обласного підпорядкування: Києві, Львові, Одесі, Ужгороді та інших, проте вперше для України подібна практика започаткована в районному центрі, що робить Надвірну унікальним містом в даному сенсі.

 Шановні мешканці Надвірної, якщо у Вас вдома є відпрацьовані батарейки й акумулятори різних видів, то, будь-ласка, ні за яких умов не викидайте їх в сміття, оскільки це буде призводити до забруднення довкілля нашого міста.

Натомість візьміть їх і вкиньте до пластикових утилізаційних ємностей, які знаходяться в наступних торгових центрах:

Магазин “Колібріс” по вул. Грушевського, 4 -  утилізаційна ємність знаходиться праворуч при вході в магазин (на столику);

Магазин “Колібріс” по вул. Княгині Ольги, 7 -  утилізаційна ємність знаходиться ліворуч при вході в магазин;

Магазин “Центральний гастроном” по вул. Чорновола, 13 - утилізаційна ємність знаходиться ліворуч при вході в магазин (біля банкомату);

Магазин “Коопунівермаг” по вул. Чорновола, 4 - утилізаційна ємність знаходиться праворуч при вході в магазин (біля пожарного крану).

Зробимо наше місто чистішим спільними зусиллями!

 Для контактів: Андрій Круп’як  Тел. моб.: 067 25-34-226

Share