У Коломиї БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ЮНАЦТВА З’ЯВИВСЯ ІНТЕРНЕТ

Міська бібліотека для юнацтва в Коломиї відчинила свої двері у березні 1985р. на вулиці І. Мазепи. Варто зазначити, що читачами бібліотеки є не лише юнацтво. Частенько на екскурсію приходять малюки з садочка №20, є чимало відвідувачів дорослого і похилого віку.

При бібліотеці працює літературний клуб «Горицвіт», який збирає всіх любителів поезії. На кожному засіданні клубу відбуваються репрезентації нових творів юних коломийських поетів, які потім зберігаються на полицях книгосховища.
Директор бібліотеки Наталя Копильців знає кожну шпаринку своє установи. Жінка бідкається, що невелике приміщення не може вмістити всіх поціновувачів літератури, та й книжкові фонди давненько не поповнювалися.
 «Наше приміщення дуже маленьке - загалом 51 метр квадратний разом з книгосховищем, проте бібліотека дуже потрібна мікрорайону, адже тут мешкає майже 5 тисяч населення. Саме через брак місця ми співпрацюємо з Інститутом природних ресурсів, де проводимо всі масові заходи. Також нам допомагає бібліотека ПТУ №14 і гуртожиток. Не дивлячись на те, що юнацьких бібліотек всього три на область, кошти на ремонт нашого приміщення не виділяли вже понад 20 років. Всі косметичні роботи ми проводили власними силами та за рахунок спонсорів, на жаль, цього не достатньо. За роки стеля вкрилась глибокими тріщинами та під час зливи протікає, двері та вікно покосились від старості, а відкоси над ними можуть обсипатись будь-якої миті. Тож нині ми гостро потребуємо капітального ремонту, на який влада поки що коштів виділяти не планує. Наша мрія та бажання читачів  - отримати нове приміщення та створити Культурний центр. Проте діюча влада  нас не підтримує. Ми побоюємось, що через брак коштів приміщення заберуть, а бібліотеку для юнацтва об'єднають з бібліотекою №3 для дітей, яка міститься на вулиці Богуна, а це не зручно для мешканців мікрорайону, адже туди буде трохи далеко йти», – розповідає пані Наталя.
Попри байдужість влади, ще залишились люди, які підтримують культуру та сприяють розвитку освітніх закладів.
 «Нинішній депутат міської ради Віктор Будзінський ще з дитинства є читачем бібліотеки для юнацтва, - розповідає пані Наталя. – Він завжди дуже переймався нашими проблемами. Ось наприклад цього року ми не змогли передплатити періодику, яку в нас завжди читають люди похилого віку. Ми звернулись до пана Віктора за допомогою, на що він миттєво відреагував і завдяки йому у нас є місцева преса».
 Нещодавно депутат міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Віктор Будзінський, враховуючи те, що сьогодення школярів важко уявити без інтернету, зголосився допомогти під’єднати бібліотеку до всесвітньої мережі. Відтепер  працівники та відвідувачі установи можуть користуватись високошвидкісним безлімітним інтернетом від «Квант-ІІ» безкоштовно.
Директор інтернет провайдера «Квант-ІІ» Володимир Бєлов розповів, що з радістю відгукнувся на прохання депутата Коломийської міської ради допомогти дітям. «До нас звернувся Віктор Будзінській з проханням  під’єднати бібліотеку для юнацтва до  інтернету, на що ми охоче погодились. Підключення, вартість матеріалів, роботи та сам інтернет ми надали абсолютно безкоштовно. Таким самим чином у нас підключені багато шкіл і гуртожитків міста Коломиї, де ми надаємо послуги інтернету та Wi-Fi без абонентської плати», – розповідає В. Бєлов.
Директор інтернет провайдера «Квант-ІІ» наголошує, що для нього важливо, щоб усі охочі мали змогу користуватись послугами інтернету. А щоб коломийці могли підключитись до всесвітньої мережі, постійно вигадують різні акції. Наразі пощастило мешканцям спальних районів, які можуть підключитися за 1 гривню, а надалі сплачувати лише абонентську плату за стандартним тарифом. «Це дуже зручно і доступно для всіх людей, незалежно від їхніх статків. Я вважаю, що обов'язком кожної людини, яка має можливості, допомогати тим, хто потребує підтримки. До того ж учні навчальних закладів, яким ми допомагаємо, – це наше майбутнє. Ми працюємо не лише для заробітку, але й для того, щоб бачити посмішки задоволених користувачів та у майбутньому отримати освічених і різнобічно розвинутих громадян», – наголосив Володимир Бєлов.
Тож у тих, про кого забули у владних кабінетах міської ради, ще  є надія на допомогу доброчинців, які, на відміну від чиновників, дбають про майбутнє рідного міста.
Працівники бібліотеки і читачі висловлюють велику подяку депутатові Коломийської міської ради від ВО «Батьківщина» Вікторові Будзінському та директорові інтернет провайдера «Квант-ІІ»  Володимиру Бєлову.
 "Коломийські ВІСТИ"

Share