Прикарпатська журналістка Оксана Островська показала весь колорит української вишиванки

http://cs405623.userapi.com/v405623767/9a99/rQRfTaino5g.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кореспондент обласного телебачення «Галичина» і журналіст тижневика «Коломийські ВІСТИ», фотограф Оксана Островська вже вдруге святкує свій день народження на відкритті персональної виставки світлин.

 

Цього разу до експозиції додались вишиті картини.

Головна мета виставки «Вишиванка українцям до лиця» показати актуальність і доцільність вишиванок та вишивки взагалі в наш час.

«Тематика виставки, була навіяна тими подіями, які відбуваються в Україні. Хотілося показати, що вишиванка це модно, що це справді наше, генетичне сприйняття світу, яке актуальне в будь-якій будівлі і будь-кому приміщенні, в будь-який час доби і в будь-який день будь-якої пори року», – говорить авторка робіт.

На розсуд глядачів представлено більше 50 світлин мешканців Прикарпаття у національному вбранні вишиванках в різні моменти життя та в різнихжиттєвих ситуаціях, а також експонується і 20 вишитих картин.

До слова відкривала виставку пані Оксана разом з своєю донечкою, яка маючи 7 рочків вже бере приклад з мами та вишиває.

«Я завжди з цікавістю спостерігала за тим, як вишиває моя мама. Матуся запропонувала мені спробувати вишивати, тоді ми разом купили спеціальний набір для вишивання і я спробувала. Свою першу роботу «Качечку спортсменку» я вишила за два дні і це лише початок», – розповіла донечка Софійка.

Присутні на відкритті виставки лише дивувалися, коли пані Оксана все встигає. Адже, як зазначив директор музею історії міста Коломиї Михайло Арсак, Оксана Островська присутня на всіх важливих подіях міста та й взагалі Прикарпаття. «Оксана Островська це свого роду сучаний літописець історії нашого краю, адже в об'єктив її фотоапарату потрапляють найвизначніші та найвагоміші події Прикарпаття. Вона, як та бджілка, працює 24 години на добу, встигаючи вдало писати статті, робити сюжети й фоторепортажі, а також виховувати донечку та займатись рукоділлям», – наголосив Михайло Арсак.

Працелюбність та активність Оксани Островської не залишилась поза увагою обласного керівництва. Привітати винуватицю події приїхала Тетяна Попадюк головний спеціаліст управління культури,національностей та релігій Івано-Франківської ОДА. Вона вручила Оксані Островській подяку голови Івано-Франківської ОДА за вагомий внесок у культурний розвиток краю та активну громадську позицію.

Відвідувачі відкриття виставки зауважили, що всі світлини пронизані позитивом. Хоча сама авторка себе професійним фотографом не вважає, її роботи високо оцінили вже визнані митці.

«В сучасному світовому мистецтві зараз неймовірно ціниться креативність, якась особливість, якась ізюминка, і вишивка яка має дуже давні корені. Оксана неймовірно влучно показала всім своєю творчістю, фотографією та власноруч вишитими роботами наскільки ми оригінальні, наскільки ми маємо своє багатство, яке потрібно популяризувати, бо саме воно робить нас особливими і виділяє на фоні інших культур. Я думаю, що виставка неймовірно актуальна. Вона дуже цікава молоді, тому що саме вони перебирають естафету їм продовжувати ті традиції, які в основі закладені багато тисячоліть тому. Я щиро радий, що така виставка відбулася, вона має велике мистецьке значення», – наголосив відомий скульптор Роман Захарчук.

Експозицію виставки вдало доповнили широкоформатні колажі з найяскравішими подіями з життя Прикарпаття у 2012 році. Найбільші – відкриття Катедрального собору преображення христового Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ та «Мистецький проект «7 чудесних писанок». Звичайно ж не залишились поза увагою здобутки коломийського баскетбольного клубу «Тирлич», який став бронзовим призером чемпіонату України першої ліги з баскетболу, срібним призером Західного регіону та чемпіоном області та футбольний трофей ФК «Карпати» кубок аматорського чемпіонату України з футболу.

Виставка експонуватиметься до 15 березня в Музеї історії міста Коломиї, світлини можна придбати, а виручені кошти Оксана планує спрямувати на доброчинність. Окрім того, під час виставки присутнім було роздано білети для відвідин музею, які директор закладу попросив роздати малозабезпеченим дітям.

Share