Преса про вишиванки у парламенті, візи на на ліки, про сепаратизм і протести

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 8 лютого по 14 лютого 2013 року.

Галицьий Кореспондент

У вівторок 19 лютого депутати ВРУ фракцій Батьківщина і Свобода прийшли на роботу у вишиванках. Разом з УДАРівцями в червоно-білих футболках із закликом «Голосуємо особисто» вони продовжили блокувати трибуну і президію сесійної зали Верховної Ради з вимогою персонального голосування. Тож «Чи врятує вишиванка український парламентаризм» читайте у першосторінкому матеріалі газети.

 

Потрапити на кури абака у «Пегас» 15 років тому було справжнім везінням. Це був єдиний ресторан Івано-Франківська, де робили гриль. Попри те, що зараз гриль у місті роблять на кожному кроці, у «Пегасі» і далі продовжують ходити на курчата абака – вони мають тепер нову цінність – ностальгійну. «Пенас запрошує в юність» - на 7 сторінці.

«Ми робимо «типове» у місті предметом суспільного обговорення», - говорить на 8 сторінці засновник інтернет-спільноти «Типовий Франківськ» Микола Гавриляк.

Ідейний натхненник компанії «23 ресторани» Юрко Филюк щойно повернувся з півторамісячної подорожі Камбоджією, Тайландом, Лаосом та В'єтнамом. Замість п'ятизіркових готелів – кілька днів життя на деревах, замість вишуканих ресторанів – дешевий фаст-фуд. «Після кожної подорожі я придумую новий ресторан», – говорить Юрко Филюк на 16 сторінці.

Важливе про цьогорічний грип та ініші віруси читайте на 17 сторінці під заголовком «Попереджений – озброєний».

Критикуючи київську та обласну бюрократію, ми іноді забуваємо про найнижчий і, можливо, «найнепрохіднійший» рівень української чиновницької вертикалі. Той рівень, який прості люди змушені проходити найчастіше. «Туалетний тупик імпотентної влади», - на 19 сторінці.

Репортер

Об'язкове ліцензування імпортних препаратів уже спричинило ажіотаж і спротив. Поки влада запевняє, що дефіциту не буде, українці потрохи роблять запаси, а важкохворі – просто в паніці. Про це у першосторінковому матеріалі «На ліки ввели візи».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Юрій Дерев'янко. «Нардеп від Прикарпаття зметикував і пропарився на болючій темі – оптимізації бюджетних установ. Хоча, можливо, й не підозрював, що має аж таку креативну прес-службу...», - йдеться на 3 сторінці.

Деся через місяць в Івано-Франківську відбудеться конкурс, який розподілить 232 тисячі гривень між молодіжними організаціями області. Щороку левова частка грошей дістаються двом найвідомішим організаціям – Пласту і Молодіжній адміністрації. Обидві мають провладне покровительство: свободівське лобі та підтримку голови ОДА Михайла Вишиванюк відповідно. «Молодь і гроші: Хто кого?», - читайте на 4 сторінці.

Івано-франківський суддя, що напідпитку збив двох працівників водоекотехпрому досі вершить правосуддя. Деталі судової справи про Юрія Грици читайте на 6 сторінці в матеріалі «Суддя Грица хоче згадати трагедію».

Західний Кур'єр

Останнім часом в Україні, зокрема у Галичині, все частіше чути розмови про необхідність зміни форми існуючого державного ладу, бо, мовляв, саме нинішня «суперцентралізована» модель управління – ядро всіх українських юід та нещасть. «Чи потрібен Україні демонтаж?», - читайте на першій шпальті тижневика.

24 лютого минає 65 років від дня народження Тризубого Стаса. Про це читайте у статті «Співець нової днини» на 21 сторінці.

На Прикарпатті зібралися кращі літаючі лижники з усієї планети. «Кубок світу в Буковелі», - на 22 стоірнці.

Галичина

У Вигоді Долинського району через проблеми з лікарнею люди блокували автодорогу. Про це в темі номера під заголовком «Спротив на «зебрі».

Як планували використати природно-рекреаційну перлину Прикарпаття за панської Польщі читайте на 4 сторінці в матеріалі «Потенціал Дністровського каньйону».

Чи стане в Україні процес зникнення рідної мови необортним дізнавайтеся в тексті «Вузький вибір: українізація або зросійщення» на 8 сторінці.

Чому серед довгожителів, які пережили поважний 100-літній ювілей, переважають жінки? Читайте на 13 сторінці під заголовком «Секрети довголіття».

http://firtka.if.ua

Share