Центральна бібліотека Калуша може втратити сотні квадратних метрів

Резонансне питання про те, чи продовжить міська влада договір оренди для центральної районної бібліотеки, здається, таки матиме вирішення. До проблеми уже підключилися координаційна рада політичних партій і громадський організацій, екс-народний депутат та більше сотні читачів.

 

30 жовтня минулого року закінчився термін договору оренди приміщення центральної районної бібліотеки, що на вул. Підвальній, 6. 1 листопада керівництво бібліотеки звернулося до міського голови Ігоря Насалика із проханням продовжити термін оренди. Однак, уже невдовзі отримало листа від Фонду комунального майна Калуша із проханням звільнити приміщення у зв’язку із закінченням терміну оренди. Термін, визначений листом, давно минув, проте, бібліотека і досі займає спірне приміщення.

— Питання — не сьогоднішнє, і виникло навіть не торік, — каже заступник міського голови Руслана Вайда. — У 2010 та 2011 роках у бібліотеці побувала комісія у складі представників від влади та Фонду комунального майна. Такі перевірки Фонд проводить регулярно, контролюючи цільове використання орендарями приміщень. Тим більше, що тут йдеться про пільгову орендну плату. Обидва рази були складені відповідні акти про нецільове використання приміщення. Там, фактично, пустують 100 кв. метрів. Водночас місто не забезпечує попит підприємців на оренду приміщень. А від оренди цього приміщення до міського бюджету щомісяця надходило б 6-8 тис. гривень. У 2011 році ми продовжили термін оренди на 10 місяців, але з умовою, що керівництво має подумати над раціоналізацією площ. Проте, термін оренди закінчився, а жодних пропозицій так і не надійшло.

Імовірно, каже заступник, якщо термін оренди місто продовжить, то зайві «квадрати» — таки вилучить. 

Вікна

Share