У Коломиї відбувся шостий Всеукраїнський фестиваль вертепів, маланок, гуртів колядників «Карпатія»

13 січня в надвечір'я Старого Нового року у прикарпатському місті Коломия відбувся шостий Всеукраїнський фестиваль вертепів, маланок, гуртів колядників «Карпатія».Всеукраїнський фестиваль вертепів «Карпатія» шість років тому започаткувало мистецьке об'єднання «Остання барикада». Його мета — відтворення національних традицій для об'єднання української нації.

 

Родзинкою параду вертепів з різних регіонів України є «Зірковий вертеп», в якому виступають відомі політичні та громадські діячі, актори, музиканти, письменники, поети, журналісти. На центральних площах захід збирає тисячі глядачів — від малюків у візках до людей похилого віку. Фестиваль тричі відбувався в Івано-Франківську, один раз у Яремче. А два попередні роки його проводили у Києві під стінами Лук'янівського СІЗО. Цього року "Карпатія" відбулася у казковому місті Коломия.

Учасники більшості вертепів у своїх виступах дотримуються класичного сценарію: у першій частині показують традиційну біблійну історію про Різдво, у другій — веселять публіку колядками, віншуваннями, грають побутові сценки.

Цього року ініціаторами Всеукраїнського фестивалю "Карпатія", який вперше відбувся у Коломиї, стали народний депутат Олесь Доній, мистецьке об’єднання «Остання барикада», Всеукраїнський комітет захисту української мови. Цьогоріч до складу понад двох десятків святкових вертепів з різних областей України приєдналися учні шкіл, студентство. Саме на таких акціях є нагода доторкнутись до споконвічних традицій, збагнути свою самобутність і неповторність, відчути гордість за свій рідний край.

Share