На Прикарпатті створять шість індустріальних парків

Розпорядженням голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка затверджено заходи зі створення індустріальних парків в області, які мають стати «важливим інструментом залучення інвестицій у промислове виробництво та поліпшення його галузевої структури».

 

В розпорядженні зазначено: в області «проведено підготовчу роботу» щодо створення індустріальних парків. Визначено шість територій для дослідження можливостей створення індустріальних парків. Започатковано роботу двох робочих груп – з питань створення індустріального парку на території промислової зони м. Калуша і з питань створення та функціонування індустріальних парків в м. Івано-Франківську. Проведено два засідання робочих груп. Найбільший обсяг робіт здійснено в м. Калуші (підготовлено проект концепції створення індустріального парку, концептуальний дизайн та відповідні схематичні матеріали). РДА та виконкомам міст обласного значення доручено «детально вивчити питання» щодо можливостей створення індустріальних парків на відповідних територіях, оскільки «на конкретних ділянках існує ряд обтяжень, зняття яких вимагає багато часу» (про це йшлося на колегії ОДА 21 грудня 2012 року). Визначено пріоритетним розвиток індустріальних парків в містах Калуші, Івано-Франківську та Долині. До 1 лютого райдержадміністрації, міськвиконкоми міст обласного значення та Долини мають надати Регіональному центру з інвестицій та розвитку, який очолює Оксана Федорович, обгрунтовані пропозиції щодо можливостей створення індустріальних парків на відповідних територіях.

До 20 лютого Регіональний центр з інвестицій та розвитку спільно з департаментами ОДА - промисловості та інфраструктури, економіки, будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури мають підготувати висновки і пропозиції щодо подальшої роботи зі створення індустріальних парків в області.

Двом національним вишам – Прикарпатському університету ім. Василя Стефаника та Івано-Франківському технічному університету нафти і газу - доручено «надавати допомогу Регіональному центру з інвестицій та розвитку у підготовці концептуальних дизайнів індустріальних парків та розробці відповідних схематичних матеріалів». Роботу з «узагальнення пропозицій науки» Регіональний центр має завершити впродовж першого кварталу. Головне управління Держземагентства в області покликане «забезпечити повне сприяння ініціаторам створення індустріальних парків, зокрема у частині першочергового надання інформації та документів дозвільного характеру».

До 10 лютого ГУ Держземагентства підготує і надасть Регіональному центру висновок щодо можливостей використання земель меліоративного призначення в районі Хриплинської інвестиційно-промислової зони. До 25 лютого усю узагальнену інформацію з цього питання має отримати ОДА. Контроль за виконанням цього розпорядження покладено на першого заступника голови ОДА Василя Плавюка та заступників, відповідно до розподілу обов'язків.

Довідково. 5 вересня 2012 року набрав чинності Закон України «Про індустріальні парки». Індустріальні парки - це визначена, інфраструктурно облаштована, відповідно до вимог містобудівної документації територія, у межах якої учасники можуть здійснювати господарську діяльність у сфері промислового виробництва, а також науково-дослідну діяльність у сфері інформації та телекомунікацій. Передбачається ряд переваг для започаткування виробництва в індустріальному парку.

Share