Образ святої родини на старому дереві у Ворохті

В селищі Ворхта відбулась непересічна подія у старому дереві з'явився образ святої родини.  Люди зображення бачать по-різному, однак  всі сходяться до думки,  що це є добрий знак небесних сил. Вже протягом трьох місяців навколо старого клена кожен день запалюють свічки, моляться віруючі. Утім представники духовенства досить обережно ставляться до цієї події. Про подібні появи у наш час доводиться чути досить часто, але підтвердження та розпізнання триває довгі роки, інколи навіть і століття, й не завжди завершується отримує офіційне визнання церкви.

 

Але повертаючись до події що сталася у серпні в селищі Варохта , можемо константувати факт, що першою зображення святої родини на старому дереві першою помітила Марія Юріївна Валько. Жінка як раз повернулася із паломницького туру з  Закарпаття і коли наступного дня йшла звичним шляхом  на роботу то  помітила щось не звичне  дереві при дорозі.

Власне журналіст регіонального часопису «Яремчанський вісник» поспілкувався з панею Марією з цього приводу.

-         Маріє Юрієвно розкажіть будь ласка про перебіг подій на передодні появи образу святої родини на старому клені у Ворохті та як люди сприйняли і ставляться до цієї непересічної події?

Я напередодні повернулася місцевості Джублик , що на Закарпатті де була на прощі. Власне в цій місцевості Матір Божа являлася двом дівчаткам. Це був кінець серпня , точніше двадцять сьоме число. Як зазвичай я йшла на роботу , ідучи звичним шляхом мене, щось діткнуло, мій погляд зупинився і на дереві я побачила обриси образу святої родини. Я не повірила своїм очам, але придивившись я все ж таки чітко бачила образ святої родини. Перше, що спало мені на думку, це те що Матінка Божа супроводжувала всіх хто їздив на прощу в Джублик і тепер з’явилась. Прийшовши на роботу нічого нікому не говорила. Вже повертаючись з праці знову побачили той самий образ, що і вранці. У вівторок ідучи з роботи з своєю колегою я підводила її до дерева  і запитувала, що бачать вони, а вона підтвердила, що бачить Матінку Божу та Ісуса. Інші люди теж побачили те саме , що я. Так це місце стало почитаним, там все стоять квіти, свічки, люди моляться біля цього місця.

                                                     Підготував Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ

Share