Чи вірите ви у Кінець Світу 21 грудня 2012 року

Кінець світу 21 грудня, передбачений народом майя, – тема для обговорення №1 впродовж останнього місяця не тільки в Україні, але й у всьому світі.Пересічні українці не тільки скуповують в крамницях запаси найнеобхідніших продуктів, сірники і свічки в очікуванні настання суцільної темряви, але й облаштовують місця, в яких планують пересидіти апокаліпсис.

 

Згідно з даними дослідження компанії «Ашманов і партнери Україна», пошукові запити українців на тему «кінця світу» з показником у 98% обійшли тему «фінансової кризи» з 2% відповідно.

Журналіст "Фіртки" поцікавився у відомих людей, що вони очікують від 21 грудня і чи загалом варто вірити у передбачення.

Отож, на вашу думку, чи дійсно слід очікувати прогнозованих народом майя подій, адже хтось говорить про зміни на фізичному, а хтось на метафізичному рівні? А чи, можливо, «кінець» світу вдала інформаційна, маркетингова кампанія для заробітку?

Вячеслав Кредісов

доктор економічних наук, політик

Я люблю Прикарпаття, пишаюсь тим, що моє життя з ним пов'язане. Мій особистий прогноз - 21 грудня кінця світу на Прикарпатті точно не буде.
Але, сьогодні якраз був проголосований Бюджет на 2013 рік. Читаючи його, мимоволі думаєш, що кінець світу, теоретично, може настати в наступному році. Адже більш несоціального бюджету я вже давно не бачив. У ньому навіть немає гарантії на те, що заробітна плата буде виплачуватися. Це надзвичайно ризиковано.
Я розумію, що нинішній, тобто вже колишній, парламент це все швидко прийняв із тих міркувань, щоб новий парламент щось не поміняв.
Тут теоретично кінець світу для чинного уряду і правлячої партії може настати вже на наступний рік. Бо коли бюджетними не отримають зарплати і вийдуть з вилами на вулиці, то тоді може бути кінець світу для провладної партії".

Володимир Єшкілєв

письменник

Кінець світу – це така річ, яка може бути сприйнята в декількох площинах. Якщо говорити з точки зору метаісторичної, філософської площини, то безперечно, що кінець світу – це закінчення якогось циклу історії. Таким чином кінець світу дійсно існує. Інша справа, що навряд чи він відбудеться 21 грудня 2012 року. Поки що якихось глибинних метафізичних підстав одномоментного зникнення існуючого навколо нас немає.
З іншого боку, ці очікування кінця світу не є безпідставними. Населення нашої планети на підсвідомому рівні відчуває, що той світ, в якому ми живемо, він вичерпується. І з фінансової, і з політичної, і з соціальної точки зору ми підходимо до якоїсь великої катастрофи, яка, можливо, відбудеться у найближчі десятиліття. І ці очікування таких значних катастрофічних змін на побутовому рівні свідомості, на рівні примітивних апокаліптичних уявлень вулиці трансформуються в ось це очікування якоїсь конкретної дати кінця календаря майя.
А те, що певні люди перетворили це в тренд і роблять на цьому гроші, то тут нічого дивного немає. У нас навчилися робити гроші на всьому.
Але самі ці передчуття явно виникли не в комерційних колах і вони є не безпідставними.
Думаю, що 21 грудня є тим днем, коли ми можемо собі відсвяткувати закінчення циклу майя, це переддень зимового сонцестояння, яке також означає закінчення річного циклу і початок нового. Думаю, що цей день варто провести у веселощах, зробити собі другий новий рік. Нічого страшного не буде.

Юрій Романюк

депутат Івано-Франківської облради, лідер фракції ВО "Батьківщина"

В ці розмови про кінець світу я не вірю. Першу звістку про якийсь кінець світу я почув ще, коли був школярем. Тоді говорили, що якогось числа має бути кінець світу. Я пережив за своє життя десь біля 20 кінців світу. Не знаю навіть чому я так довго живу?
Якщо у це все вірити, то ми – безсмертні.
Безумовно, можна було б будь-яку дурницю серйозно не сприймати, якщо б не влада, яка зацікавлена в обдурюванні і відволіканні людей від катастрофічного соціального стану, провалу економічної політики в державі, від фальсифікації виборів до ВРУ.
Підконтрольні владі центральні ЗМІ мусують з номера в номер в газетах і ефірах теле-і радіопрограм дурниці, пов'язані з кінцем світу, для того щоб народ переключити з обурення з існуючого стану справ на обговорення інших питань, зокрема – кінця світу.
З появою інформації про кінець світу ніхто вже про фальсифікації, підвищення цін на продукти, комунальні послуги не говорить. Це вигідно владі. Вони збивають агресивний пил з народу і переводять стрілки в іншу площину. Безумовно, що до цього потрібно відноситись із певним почуттям гумору, але й розуміти кому це вигідно і для чого це робиться.
Я вбачаю в цьому тільки свідоме обдурювання народу центральними ЗМІ за вказівкою Кабміну і Адміністрації Президента.

Дмитро Корчинський

лідер партії "Братство"

Було вже дуже багато кінців світу. В цьому є навіть якась періодичність. Раз в кілька десятків років всі очікують кінця світу, а раз в кілька років – якась частина людства очікує такого кінця.
Я, безумовно, вірю в кінець світу, який станеться в результаті Армагедону – останньої битви добра і зла, як це описано в «Апокаліпсисі». Але поки що ознак справжнього кінця світу, які вказані в Новому Заповіті ще немає.
21 грудня, безумовно, буде незвичайним днем. Усі ЗМІ будуть масово сфокусовані на цьому. Ми так само будемо святкувати цей черговий «кінець світу», адже це таке цікаве культурологічне явище. Але не варто очікувати занадто багато від кінця світу.

Ігор Ткач

інформаційний аналітик та спеціальний кореспондент газети "Вікна" vikna.if.ua

Кінець світу буде обов'язково, бо це нормально - все, що має початок - має кінець. Зрештою, це цілком відповідає другому закону термодинаміки і гіпотезі про теплову смерть Всесвіту - встановлення абсолютного гомогенного середовища. Але із конкретними календарними датами - це цілковита дурня, навіть нема сенсу намагатися щось таке передбачати, бо і в 1 розділі Діяннях апостолів і в Матвія в 24 розділі цілком вичерпні відповіді на це питання: "ніхто не знає, тільки Отець" і крапка.
Народи майя і справді були точні в своїх календарях, але для них цей конкретний кінець світу значить кінець Епохи Риб і початок нової епохи, в певному смислі це є кінцем старого світу.
Кінцем світу в такому символічному значенні наші предки також мали на увазі зимовий грудневий час, коли "світ" рухався до занепаду, мав померти і відновитися у "народженні Калити", тобто зірки Сонце - звідси і наша коляда походить.
Ми щомиті на клітинному рівні вмираємо і народжуємося, так що кінець свого власного світу кожен носить із собою. Щодо заробітків - то так, багацько марнославних людей купилися на таку мульку. І це просто смішно... пересидіти в якісь бетонній норі із парафіновими свічками...
Взагалі, підприємці молодці - ніщо не приносить такі прибутки як комерційна легенда, по товарних оборотах. Соціологи матимуть унікальний шанс зробити замір "на лоховство" в суспільстві... Інколи, до речі, того кінця світу аж хочетья, щоб ота вся дурня врешті закінчилая.
В мене особисто з кінцем світу асоціюється одна кумедна ситуація... Коли жили в студентському гуртожитку якось в неділю, досить рано, в двері постукали. Як виявилося - то були "польові проповідники" однієї з релігійних течій. На їхнє запитання "Як ви думаєте - коли буде Армагеддон і чи він точно буде?" мій сусід по кімнаті Дмитро відповів твердо і переконливо: "Буде! Коли зробим - тоді буде! Так як ви на годинники й так не дивитеся - можемо почати прямо зараз!"

Наталя Чаплинська

психолог

Люди не дуже орієнтуються у цих речах. Їх, як правило, більше турбують питання зростання курсу валюти, низька зарплата, зростання цін. Кінець світу – це щось дуже ефемерне. Нас дуже часто лякають. Найбільше травмуються від цього люди, в яких високий рівень тривожності, які не дуже зайняті, вірять у міфічне. Є категорія людей, які й до нині живуть казкою – прийде якийсь добрий чарівник і щось змінить. Тобто хтось за когось щось зробить. Але ті люди, які розуміють, що вони самі відповідають за своє життя – вони такими речами не переймаються.
Особисто я у ці чутки не вірю. Є дуже багато перспектив, планів і незавершеного. Не вірю, що Господь Бог перекреслить ці речі.
Люди хочуть міфів і вони їх собі вигадують. Ці міфі, як правило, нагнітають компанії, які зв'язані з торгівлею. Це може бути навіть така рекламна кампанія, пов'язана з торгівлею певними речами, необхідними для виживання. Ця політика може підтримуватися будівельними чи страховими компаніями.
Насправді, багатьох людей турбують зовсім інші речі.

Марко Путько

експерт з питань релігії

Розповіді про кінець світу – це дурниці, які дійсно використали з маркетинговою метою. Посилання йде на календар народу майя, який є циклічним. Наші археологи розшукали той календар, розшифрували його і встановили, що він закінчується 21 грудня 2012 року. Але це не означає, що настане кінець світу. Закінчиться тільки цикл календаря. Для прикладу візьмімо звичайний календар – закінчується календар на рік, але це не означає, що більше років не буде і закінчиться життя. Наступає новий, черговий рік і життя продовжується. Немає ніяких найменших підстав говорити про те, що буде кінець світу. Календар – не є завершенням життя чи ознакою якогось катаклізму. Це все дурниці.
А те, що його використовують непорядні люди у своїх комерційних цілях, щоб збути продукцію, яка довгий час не продається, то це вже інша справа.

Володимир Чорноус

юрист, депутат Івано-Франківської міської ради

Це щось схоже із Хеловвіном, чи святом Святого Валентина. Будь-яка подія, на якій можна заробити, буде розкручуватись і в Інтернеті, і через ЗМІ.
Мені шкода тих людей, які дійсно у це вірять, роблять якісь бункери. І на цьому теж кмітливі підприємці роблять бізнес.
Треба вірити у світле. Я патологічний оптиміст.
21 грудня буде звичайним днем. Це все забобони. Зрештою, якщо ми християни, то маємо вірити у те, що кінець світу буде тоді, коли скаже Бог, а не майя.

Роман Ткач

народний депутат України

Я вірю в Бога. Я знаю, що цей світ створений за помислом Божим. Все, що має бути – все в його руках. Ми люди можемо собі гадати, планувати. Від нас багато залежить, але не все.
Інше питання, що люди створили на Землі вже такі речі, в результаті яких ми можемо самі стати заручниками своїх діянь. Я маю на увазі повені, техногенні катастрофи й тому подібне.
А загалом, треба бути спокійним, жити, насолоджуватися життям, робити ті речі, які притаманні християнам і вірити у добре.
Чи треба до чогось готуватися? Це вже залежить від кожної людини індивідуально.
21 грудня буде звичайним днем. Не чекаймо, не сподіваймося, працюймо. Знаймо, що Бог нас захистить.

Володимир Цибулько

український поет, перекладач, політичний діяч

Це маркетинговий хід. Ми, і особливо економіка, вже звикла до такого споживацького календаря - то Святий Миколай, то Різдво, то Великдень. Є свої такі споживчі цикли. А тепер добавився ще один споживчий виток - дата кінця світу.
Насправді календар майя говорить не про кінець світу, а про початок нової епохи. А тут все перетворили на катастрофу. Є такий тип людей із катастрофічним мисленням, які й надали розвитку цій темі.

Петро Долішній

просто майстер

Кінець Світу відбувається щомиті, це явище перманентне. Кожна мить - це таке собі "межичасся", - кінець минулого (Страшний Суд) і початок майбутнього (Творіння). 21 грудня буде звичайний день, що складається з міріади Творінь і Кінців світу. А жити треба, як казали давні римляни і кажуть сучасні буддисти - "hic et nunk", - "тут і зараз". З усвідомленням того, що кожна мить насправді може стати останньою.

firtka.if.ua

 

Share