Владика Миколай взяв участь у святкуванні 105-річниці Івано-Франківської семінарії

25 листопада в день святого священомученика Йосафата Преосвященний владика Миколай (Сімкайло) взяв участь у святкуванні 105-літнього ювілею з дня створення Івано-Франківської Духовної Семінарії.Разом з Преосвященним владикою Софроном (Мудрим) ректором ІФТА (Івано-Франківської Теологічної Академії), та численним духовенством, єпископи очолили Божественну Літургію. На святкування прибули: ректор Львівської духовної семінарії о. Миколай Фредина, Тернопільської семінарії о. Іван Римар, Дрогобицької о. Мирон Бендик та Київської о. Петро Жук, а також викладачі ІФТА та семінарії, настоятелі, духівники, префекти, представники влади міста та області.

 

 У святковій проповіді владика Софрон наголосив на постаті священномученика Йосафата Кунцевича, покровителя Семінарії та заакцентував на великій ревності святого у пастирському служінні, бажанні щоб "усі були одно" та мученицькому подвизі.

Опісля Літургії владика Миколай привітав всю семінарійну спільноту з ювілеєм, храмовим празником та поділився щирими переживаннями і висловив добрі, напутні батьківські настанови.

Протосинкел Івано-Франківської Архієпархії митрофорний протоієрей Олег Каськів висловив слова привітання від Митрополита Івано-Франківського Володимира (Війтишина), який перебуває на зустрічі європейських єпископів Східних Церков в місті Загребі (Хорватія).

Була зачитана грамота від Отця і Глави Церкви Святослава (Шевчука), в якій Блаженніший висловлив свої слова подяки за ревну і невтому працю у вихованні душпастирів та привітав всіх із 105-ю річницею семінарії.

Також були зачитані декрети, за якими віце-ректора ІФДС о. Миколу Семенишина, духівника о. Василя Гоголя та о. Михайла Дзуля секретаря ІФТА, нагороджено золотими нагрудними хрестами. Згодом Митрополичими грамотами були нагороджені настоятелі, духівники, викладачі, префекти, за заслуги у вихованні майбутній священиків. Після цього слова привітання висловили представники влади міста та області, від яких отцям та викладачам духовного закладу були вручені ордени за заслуги перед Прикарпаттям.

Зразковим семінаристам вручили чергові ректорські стипендії, а першокурсники із рук отця ректора Олександра Левицького отримали залікові книжки.

Інша частина святкування відбулась у семінарійному рефектарі, де продовжували лунати численні слова привітання та вручались пам'ятні подарунки, під час яких виконувалася концертна програма.

За матеріалами Інформаційного центру ІФДС

Share