Єпископ Софрон Мудрий благословив нове керівництво обласної ради.

 

В суботу, 27 листопада, в Івано-Франківському Катедральному Соборі Святого Воскресіння відбулась святкова Архієрейська літургія з нагоди 87-ліття з дня народження єпископа Софрона Мудрого, ЧСВВ.

На урочистому Богослужінні були присутні голова обласної ради Олександр Сич, перший заступник голови обласної ради Василь Гладій та заступник голови обласної ради Остап Дзеса. Після літургії керівництво обласної ради привітало з уродинами Преосвященного Владику та отримало навзаєм благословення єпископа на добрі справи на користь громади Івано-Франківщини.

Довідка:

Софро́н Степа́н Му́дрий — єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії УГКЦ, василіянин народився 27 листопада 1923 року в місті Золочеві теперішньої Львівської області. Початкову і середню освіту здобув у рідному місті, а пізніше в Ауґсбурзі (Німеччина) закінчив курс електроінженерії. Після війни залишив Німеччину і переїхав у місцевість Давсон (Пенсильванія, США), де  1949 року вступив до монастиря о.о. Василіян.

14 січня 1955 року склав довічні обіти у Василіянському Чині, взявши ім'я Софрон. Після того виїхав до Риму, де чотири роки студіював богослов'я у Григоріянському університеті, осягнувши у 1958 році ступінь магістра. 25 грудня 1958 року прийняв св. Тайну Священства з рук архієпископа Івана Бучка. У Латеранському університеті студіював римське і канонічне право, 1963 року захистив докторську дисертацію. 1969 року здобув ступінь магістра канонічного права Східних Церков. Пізніше став професором папського Інституту Східних Наук.

З 1960 до 1974 року виконував обов'язки віце-ректора, а з 1974 по 1994 рік був ректором Української папської колегії св. Йосафата в Римі. З 1965 по 1994 рік був постійним співпрацівником Ватиканського радіо. У жовтні 1994 року виїхав в Україну (до Івано-Франківська), де був призначений ректором Івано-Франківського Теологічно-Катехитичного Духовного інституту.

6 листопада 1995 року призначений протосинкелом Івано-Франківської єпархії. 2 березня 1996-го отримав призначення на єпископа-коад'ютора Івано-Франківської єпархії, а 12 травня 1996 року відбулася єпископська хіротонія в катедральному соборі св. Воскресіння м. Івано-Франківська.

22 грудня 1997 року відбулася інтронізація нового єпарха Софрона Мудрого, ЧСВВ, на місце емеритованого владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ.

За час правління Івано-Франківською єпархією, Владика Мудрий розбудував Івано-Франківський Теологічно-Катехитичний Духовний Інститут (тепер Теологічна Академія) і вивів його у число кращих духовних навчальних закладів, домігся повернення приміщення під консисторію, розбудував єпископську резиденцію. Всього за час свого єпископства рукоположив понад 130 священиків. Преосвященний Владика написав багато праць, випустив українською мовою понад 150 релігійних аудіокасет, грамплатівок, відеофільмів.

Прес-служба голови обласної ради.

Share