На Прикарпатті відкрили кімнату памяті, вбитого напередодні парламентських виборів 2002 року, Миколи Шкрібляка

30 березня у Косові Івано-Франківської області відкрили кімнату пам’яті колишнього заступника голови облдержадміністрації Миколи Шкрібляка, якого вбито напередодні парламентських виборів 2002 року.

У експозиції представлено особисті речі Миколи Шкрібляка, фотографії, газетні публікації, різноманітні документи, передвиборчі листівки тощо. У відкритті кімнати-пам’яті взяли участь голова райдержадміністрації Ярослав Шинкарук, родина М.Шкрібляка, його друзі з Києва та журналісти. Учасникам відкриття кімнати-пам’яті продемонстрували новий фільм «10 років без Миколи Шкрібляка».

На могилі М.Шкрібляка відбулася панахида. А впродовж року на Прикарпатті відбуватимуться різні заходи-пам’яті за Миколою Шкрібляком.

Довідково. 30 березня минає 10 літ, як немає серед нас світлої пам’яті Миколи Шкріблякаѕ Десять сумних весен для родини, найближчих друзів і колег, яких усі ці роки збирала на поминальні панахиди його завжди заквітчана могила в Яворові з написом на граніті: «Ти світився до світу добром — світ жорстоко повівся з тобою». Тут, на монументальній світлині, як і у наших спогадах, він усміхнений, наче живий.


Народжений на Гуцульщині М. Шкрібляк мав велику і дружню родину, гарну сім’ю, високу посаду — заступника голови облдержадміністрації в тогочасній команді М. Вишиванюка. Разом зі своїм шефом він хотів бачити свій край і його жителів багатими, започаткував сприяння влади розвиткові сільського зеленого туризму в краї, заснував Раду з туризму Карпатського регіону і чи не вперше на ті часи «притягнув» в область низку міжнародних проектів, зокрема ТАСІС, що стосувалися туристично-рекреаційного розвитку краю.


Щоб здійснити свою найбільшу мрію, аби про його рідну Гуцульщину знали по всій Україні, М. Шкрібляк мав намір стати парламентарем. Пригадую його звернення до земляків, жителів Косівщини, перед березневими виборами-2002: «Я наймаюся до вас на роботу» Не судилося...


Вибори до Верховної Ради на Прикарпатті у 2002-му «відзначилися» підступним вбивством Миколи Шкрібляка за крок до дверей його власної квартири в обласному центрі. Життя у 43-річного М. Шкрібляка відібрали найманці-кілери, які стріляли йому в спину 18 разів поспіль.


Саме М. Шкрібляк ініціював створення у Національному природному парку «Гуцульщина» Маєтку Святого Миколая, який відкрив свої двері у 2002 році в Пістині Косівського району Івано-Франківської області. Сьогодні це місце паломництва дітвори з усієї України... В майбутньому тут буде, як про це мріє голова ОДА М. Вишиванюк, «Карпатський артек» — мистецько-туристичний відпочинковий комплекс, культурно-духовний центр для дітвори звідусіль. Усе це неодмінно буде, адже вже є державний проект «Туристично-мистецький комплекс «Маєток святого Миколая». і, що дуже важливо, є спеціальне доручення Президента України В. Януковича, який особисто контролює його виконання.

Джерело "Фіртка.іф.уа"

Share