В Надвірній відзначили 62-гу річницю трагічної загибелі Героя України Романа Шухевича

4 березня у Надвірній, на Івано-Франківщині відзначили 62-гу річницю трагічної загибелі Головного командира, генерал-хорунжого ОУН-УПА, Героя України Романа Шухевича.

У Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці священик УГКЦ о. Андрій відправив Службу Божу за загиблими Романом Шухевичем та всіма учасниками визвольних змагань.

По завершенню поминальної панахиди надвірнянська громада, разом з ветеранами УПА, на знак пам'яті про Романа Шухевича та всіх, хто боровся за Україну і поліг за її Незалежність поклали квіти до символічної могили «Борцям за волю України». Після покладання квітів під бій барабанів колона «свободівців» понесла 62 запалені смолоскипи до пам'ятника першого українського націоналіста Тараса Шевченка, де на майдані відбулося народне віче. Ці смолоскипи символізували 62 роки з дня загибелі Головного командира УПА Романа Шухевича.

 

«Сьогодні ми вшановуємо велику людину, великого українця, який віддав своє життя, щоб ми разом з вами мали свою державу. Напевно не про таку країну з сьогоднішньою владою мріяв Роман Шухевич. Не про таку Україну мріяли вояки його «армії нескорених». За українську землю він боровся з поляками, мадярами, німцями, москалями, розуміючи, що сили не рівні. Шухевич вірив в Бога та Україну, його вояки захищали свою, українську землю», - наголосив, виступаючи на вічі, голова Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» Михайло Іваночко.

«Беручи приклад з Романа Шухевича, ми приречені на перемогу у боротьбі з сьогоднішньою продажною антиукраїнською владою. Потрібно усвідомити, що або ми їх здолаємо, або вони нас поневолять в довічне рабство. Я вірю, що ми переможемо, бо за нами правда, з нами Бог та Україна», - підкреслив він.

Перед присутніми виступив голова надвірнянської станиці Братства вояків УПА Василь Орищак: «Ось прийшли ми сюди, щоб відновити в пам'яті трагічну смерть великого сина України Романа Шухевича. І, на жаль, не можемо схилити голови над його могилою, покласти до неї поминальні квіти. Тому, що не має могили. Більшовицькі нелюди, боячись пам'яті нащадків, спалили тіло Романа Шухевича і розвіяли його прах. Його могила то вся Україна: по холодних лісах, по сирих криївках, по степах і ярах, по містах і селах».

Заступник голови Надвірнянської станиці Братства вояків УПА Михайло Юркевич зазначив, що змістом всього життя, славної пам'яті, Романа Шухевича була повна самопосвята та послідовне змагання за волю свого народу, за втілення на українській землі християнських засад, загальнолюдських та національних ідеалів волі, правди і справедливості. Він зробив все, що зміг для перемоги цієї ідеї. Цю ідею він передав своїм побратимам по боротьбі, нам, воякам Української Повстанської Армії. Час невблаганний і залишилося нас так мало. Але ми і нині в строю. Своїм життям і чином ми не даємо згаснути тому вогнику нашої боротьби, який запалили свого часу Євген Коновалець, Роман Шухевич, Степан Бандера.

Схвилював до глибини душі всіх присутніх виступ шестирічного хлопчика з патріотичної родини Яремчуків. Він урочисто склав клятву перед ветеранами УПА, сказавши, що націоналісти продовжуватимуть боротьбу за Україну, за її щасливе майбутнє, беручи приклад з героїчних вчинків учасників визвольних змагань, всього їхнього нелегкого але жертовного життя, яке віддали все до останку для своєї Вітчизни.

Джерело Фірткв. іф.уа.

 

 

Share