Похоронна відправа митрофорного протопресвітера о. Григорія Сімкайла (фоторепортаж)

24 лютого, у місті Надвірна два Митрополити, чотири Архієреї, близько двох сотень священиків, представники влади міст, районів та області, численні віряни взяли участь у похоронній відправі митрофорного протопресвітера о. Григорія (Сімкайла), декана Надвірнянського.

«Коли рознеслася вістка, що не стало нам дорогого отця Григорія, вона немов громом морозила серця наші. І нам, що стоїмо тут перед його домовиною, не здається, що перестав уже жити наш дорогий і любий всім отець. Це напевно сталося для того, бо подобалася душа нашого покійного Богові, котрий посвятив себе на служіння нашому Творцеві, такою думкою потішмо себе дорогі», – сказав у похоронній проповіді митрополит Івано-Франківський.

Архієпископ і митрополит Івано-Франківський Кир Володимир (Війтишин) очолив Божественну Літургію за упокоєння Христового священика у співслужінні архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Кир Василія (Семенюка), єпископа-ординарія Коломийсько-Чернівецького Кир Миколая (Сімкайла), рідного брата покійного ієрея, єпарха Сокальсько-Жовківського Кир Михаїла (Колтуна), екзарха Луцького Кир Йосафата (Говери), єпарха Бучацького Кир Дмитра (Григорака).

Біля двох сотень священиків Коломийсько-Чернівецької єпархії, до якої належав покійний о. Григорій, та Івано-Франківської архієпархії молилися за щасливу вічність співбрата у священстві.

До похоронних молінь долучилися представники влади міст і районів єпархії та області, представники громадських організацій, зокрема працівники благодійного фонду Карітас на його різних рівнях організації, оскільки світлої пам’яті о. Григорій тривалий час був директором БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії» і залишався почесним керівником благодійної організації.

Найбільшу кількість у похоронній процесії склали віряни м. Надвірної, парафіяни прокатедрального собору Благовіщення Пречистої Діви Марії. Саме ця святиня освячена численними молитвами і священнодіями свого пароха о. Григорія. Спочиватиме ієрей поруч із собором, який зводив мужній священик, саме тут біля центрального входу було покладено у могилу тіло священнослужителя.

З подячним словом до всіх присутніх звернувся владика Миколай: «Щиро дякую всім вам, що прийшли розділити втрату нашого священика і мого рідного брата. Напередодні Великого посту вірю, що наші спільні молитви стануть могутньою очищальною силою для щасливого спочинку отця Григорія у вічності».

Джерело: Прес-служба єпархії
Share