Плата за в'їзд в центр Івано-Франківська, може скласти 50 гривень

Громадськість Івано-Франківська обговорила наміри міської влади перекрити площу Ринок для автотранспорту, а для бажаючих заїхати до центру втановити фіксовану платню. Проект рішення виконавчого комітету звучить: «Про встановлення тарифу за в’їзд та паркування автотранспорту в історико-архітектурній частині міста».

Як розповів керівник комунального підприємства «Сервіс-Авто» Андрій Строїч, питання перекриття пішохідної частини Івано-Франківська назрівало давно. Ще в 1995-му році була подібна спроба. Тоді влада встановила шлагбауми, які незадовго були зруйновані вандалами. Крім цього фіксувалися випадки зловживання службовими особами.

Сьогодні комунальники планують встановити спеціальні пристрої – болерди. Це металеві стовпці, які обмежують рух автотранспорту. Заборонять рух автомобілів з 8 ранку до 19 вечора. Таким чином, в’їзд в історично-архітектурну частину міста буде платний – 50 гривень. Для туристичного транспорту в’їзд вартуватиме 80 гривень. А жителям центральної частини міста введуть пільги: - 50% від тарифу. Тобто пропонується збирати з них по 25 гривень. Контролером видаватиметься спеціальний чек, який даватиме право цілий день пересуватися автомобілем Площею Ринок.

Андрій Строїч запевняє, що обмеження руху в центральній частині міста супроводжуватиметься втіленням нової схеми руху в центральній частині міста. Він переконує, що «корків» вдасться уникнути. Крім цього, планується встановлення пристроїв, які не даватимуть змогу припаркуватися без оплати парковочного місця.

Якщо даний проект вдасться, потім обмеження руху транспорту буде застосовуватись на Площу Міцкевича та Площу Шептицького.

«Проблеми будуть, але ми будемо їх вирішувати» - говорить комунальник.

Проект рішення «Про встановлення тарифу за в’їзд та паркування автотранспорту в історико-архітектурній частині міста» викликав багато суперечок в учасників обговорення. Представник ради підприємців міста обурився тим, що влада не враховує кількість магазинів та закладів громадського харчування на Площі Ринок, адже підприємцям необхідно завозити продукцію. Натомість, Андрій Строїч запевнив, що врахує зауваження.

Із всіх озвучених пропозицій, найраціональнішими були дві. Перша – експериментально перекрити Площу Ринок для виявлення наслідків такої «затії» - корки і перевантаженість автотранспортом міста. Друга стосувалася практики міста Львова, де центральну частину міста перекривають лише у вихідні та святкові дні.

Слід не забувати, що все це лише проект рішення, який пройде багато обговорень чиновників, виконавчого комітету, депутатських комісій та депутатами Івано-Франківської міської ради. Розробка проекту вартує більше 300 тисяч гривень Та попри це, якщо проект таки буде запущено, він окупиться за 9 місяців.

Джерело Фіртка ІФ.УА.

Share