День святого Валентина – думки Яремчанців про свято.

Історія Дня закоханих походить від давнього католицького свята, названого на честь святого Валентина. Його почали відзначати ще в Середньовіччя, саме тоді почала формуватись нова суспільно–культурна епоха. Святкування Дня святого Валентина пов’язано з безліччю легенд і таємниць. Первісне його виникнення і навіть сам святий Валентин - оповиті містичними таємницями.

Вперше офіційно це свято було оголошено 14 лютого 496 року в пам’ять про мученицьку смерть священика 3 століття в Римі. До наших днів дійшла легенда про молодого священослужителя, який уділяв тайну вінчання закоханим в 270 р. н. е., у той час, як імператор Клавдій заборонив одруження для того, щоб усі чоловіки йшли воювати і не залишалися зі своїми дружинами вдома. Священик Валентин не послухався – таємно вінчав молоді пари, як це було завгодно Богові, за що і поплатився своїм життям – його посадили у в’язницю, а пізніше обезголовили.
Тепер День святого Валентина популярний не тільки в Європі, а й в усьому світі.   За довгу історію існування цього свята у різних народів  склалися певні традиції його відзначення, про які ми розповімо нижче. 
В американців прийнято дарувати один одному шоколадні сердечка і квіти (переважно червоні троянди). Відзначимо, що вони одними з перших дарували солодощі 14 лютого. Справа в тому, що на початку XX століття солодощі були дуже дорогим задоволенням, і дозволити собі їх могло небагато людей.

Жителі Японії цього дня дарують один одному солодощі та квіти. Однак цим святкування 14 лютого не обмежується. У кожному місті споруджується спеціальний помост, з якого японці кричать про свою любов при великому скупченні народу. Та людина, чий крик є найгучнішим, стає переможцем (або переможницею) цього імпровізованого змагання.
У Данії на День св. Валентина посилають один одному засушені білі квіти й вітальні листівки.
14 лютого в Італії називається “солодким святом”, тому неважко здогадатися, що італійці дарують один одному переважно різні солодощі.
Французи дарують темний шоколад і листівки з віршами. Варто відзначити, що підносити один одному чотиривірші в подарунок на День всіх закоханих придумали саме в цій країні.
В Уельсі закохані дарують один одному символічні замки з ключами у вигляді сердець.
У сонячній країні Ямайка 14 лютого реєструється величезна кількість весіль. Причому значна кількість закоханих спеціально приїжджає до цієї країни для того, щоб відсвяткувати весілля саме тоді.
А от в нашій країні прийнято дарувати один одному маленькі листівочки з зізнанням в коханні ( “валентинки”), квіти та солодощі. Особливої традиції відзначення цього свята у нас немає, але це не заважає нам чекати його настання для того, щоб ще раз зізнатися коханим людям у своїх почуттях.
З нагоди наближення Дня закоханих редакція часопису «Яремчанський вісник» поцікавилась у жителів Яремчанщини про їхнє ставлення щодо святкування Дня святого Валентина.
1. Що для Вас означає День св. Валентина, та яке місце він займає серед інших дат?
2. На Вашу думку, чи варто його святкувати, та як саме?
3.Як будете відзначати це свято?
Ворвульова Вікторія 
м. Яремче, студентка Прикарпатського  Національного  університет ім. Василя Стефаника
1.У першу чергу, це День закоханих. Раніше я його не святкувала. Чомусь так складалось, що напередодні Дня св. Валентина обривались відносини з коханою людиною, і тому я цей день не любила. Не так давно День св. Валентина у моєму житті набрав вагомості: приблизно три роки тому в мене все нормалізувалося в особистому житті, і я почала його святкувати. Як зазвичай, цього дня відбуваються приємні речі: і подарунки, і особлива увага коханої людини. Це свято для мене означає початок чогось нового, неначе початок нового року у відносинах з коханою людиною. Я думаю, у День св. Валентина закоханим потрібно прощати  та забувати всі образи.
2. Звичайно,  це свято потрібно відзначати у романтичній атмосфері, і подбати про те, щоб його проведення було незабутнім. День усіх закоханих повинен мати особливе забарвлення, у більшій мірі його повинен організовувати чоловік.
3. Разом з коханою людиною. Як я вже говорила, організація Дня св. Валентина лягає на плечі чоловіка. Нам, дівчатам, залишається тільки підтримати задум коханого і своєю співучастю зробити його незабутнім.

Войтенко Сергій
с. Микуличин ,  підприємець.
1. День Святого Валентина - це свято закоханих, яке має релігійний зміст. Так Господь нам нагадує через свого слугу св. Валентина про тайну вінчання. З історії знаємо, що саме цей святий таємно вінчав римських легіонерів, незважаючи на заборону імператора, і цим прославляв Господа Бога. Серед різних дат, що є в календарі, День всіх закоханих займає особливе місце, тому що є святом любові, а також має релігійний зміст, щоб спонукати молодь будувати свої взаємини на християнських цінностях. Молодь повинна пам’ятати про св. тайну Вінчання, про те, що св. Валентин, уділяючи цю благодать, давав можливість молодим парам жити в лоні Божих та церковних заповідей. Ми бачимо, що люди, які приймали тайну Вінчання, мали благословення Боже.
2. Я думаю, це свято варто відзначати з тієї причини, що воно несе в собі любов. За переданням знаємо, що 200 років після смерті священика Валентина, його було проголошено святим. Логічно, що в цей день треба відвідати церкву, взяти участь у богослужінні. Я цікавився постаттю св. Валентина і виявив, що у Львівській області в одному з храмів міста Самбір зберігаються мощі цього святого. Якраз 14 лютого їх переносять на тетрапод, щоб усі бажаючі мали змогу прийти, помолитися і попросити ласки   та допомоги у коханні. Звичайно, не обов’язково їхати в цей день у Самбір, але можна зайти до храму і попросити у Бога доброї долі.
3. Перша думка, яка в мене промайнула , це поїхати і відвідати мощі св. Валентина у Самборі, але  скоріш за все піду до церкви, попрошу св. Валентина про опіку та заступництво, щоб Господь допоміг мені знайти свою долю, тому що зараз сам у пошуках своєї половинки.
Хемій Віра , м. Яремче, працівник Яремчанської міської санепідемстанції                           
1.Серед багатьох дат календаря, які для мене мають значення, день св. Валентина посідає визначне місце. Насамперед, це свято любові, яке наповнене романтизмом. Цей день закохані повинні провести разом, і зробити його незабутнім.
2. Безперечно День св. Валентина варто свякувати. У нас вже сформувалась традиція дарувати один одному «валентинки» та інші подарунки. Саме цим, виявляючи своє ставлення до дорогої людини. Кожен визначає для себе, як його провести. Коли є друга половинка, то відзначати це свято потрібно разом, а коли немає, то, очевидно, - у пошуках.
3. Я вже знайшла свою долю, отож ми відзначатимемо це свято удвох. А як саме – таємниця.

Матеріал підготував Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ
Регіональний часопис «Яремчанський вісник»

 

Share