Володимир Єшкілєв презентував в Івано-Франківську нові романи (фото)

 

Вчора в культурно-мистецькому центрі «Є» відбулася презентація нових романів відомого українського письменника Володимира Єшкілєва.

На розсуд глядачам було представлено дві роботи – «Побачити Алькор» і «Тінь попередника».

Перша праця «Побачити Алькор» є продовженням циклу робіт «Богиня» й являє собою детективний роман про невидимі війни українських масонів з окультними згромадженнями магів. Сюжет робить цей твір цікавим як для знавців магічних практик, так і для любителів пригодницької літератури.

Натомість, «Тінь попередника» є однією із перших спроб творити в жанрі української фантастики. І, що цікаво, не простої, яку ми звикли читати, а наукової. В її основі лежить наукова соціологія.

Дія роману відбувається на просторах зоряної Імперії у далекому майбутньому. Людство намагається подолати чергову кризу, ускладнену вторгненням загадкових істот з далекого космосу.


«Це була спроба змоделювати суспільство через декілька століть із зміненими парадигмами існування, коли людство перейшло через певні кризови в своєму розвитку й перебуває на етапі стагнації», - зазначив автор.
Своїми незвичними творіннями літератор намагався донести до людей одну просту істину – не потрібно виходити за межі людського.

На разі, за словами письменника, наукова фантастика в Україні є мало затребуваною. Й це не дивно, адже високоінтелектуальний, метафізичний зміст робіт автора прийдеться до вподоби не кожному пересічному читачу. Проте, охочих послухати автора в цей день виявилось доволі таки багато. І, що найголовніше, - це читачі різних вікових категорій.

Попри доволі складний сюжет, роман змушує по-новому побачити звичні речі, переосмислити певні підходи до щоденного буття.

Модератором зустрічі виступила кого колега – письменниця Марія Микицей, що задавала дискусії цікавий й енергійний тон.

В ході жвавої інтелектуальної дискусії Єшкілєв не тільки розповів про причини й задумку написання цих романів, але й відповів гостям на різноманітні питання з сучасного життя української літератури. Порадив молодим письменникам? в якому руслі сьогодні варто творити й висловив сподівання на те, що з часом українська мова вийде на рівень технократичної й нею легко буде відображати навколишній світ.

На разі, автор працює над новими творами, не менш метафізичними. Невдовзі світ побачить його праця про великого українського філософа й гностика Григорія Сковороду.

firtka.if.ua

 

 

 

 

Share