Івано-франківець став чемпіоном світу з гирьового спорту

Голова відділення НОК в Івано-Франківській області Мирослав Карабін та його заступник Віталій Матешко сьогодні привітали чемпіона світу з гирьового спорту Андрія Махновського, який виборов перше місце у ваговій категорії понад 105 кг на чемпіонаті світу в Фінляндії. Щоб потрапити туди на змагання, українському спортсмену довелося самотужки шукати спонсора.

«Я знайшов кошти на літак. З 10 українських спортсменів золото отримав я. В естафеті українська збірна стала третьою», - розповів Махновський. Його головним суперником на чемпіонаті світу був спортсмен з Росії, де гирьовий спорт є національним видом спорту. Андрій Махновський зауважив, що в Росії гирьовим видом спорту займається 250 тисяч людей, щомісяця спортсмени отримують стипендії, а щороку – кошти для екіпірування .

«Те, що мій суперник з Росії програв, це підсумок моєї річної праці», - наголосив Андрій Махновський. Нині український спортсмен тренується у центрі атлетизму СК «Наука» Івано-Франківського національного університету ім. В.Стефаника. Його незмінним тренером з 2004 року є Ярослав Соколенко.

«Можу сказати чітко, що за 5 хвилин я можу підняти 3,5 тонн ваги», - говорить Андрій Махновський. За його словами, відпочинок та добре харчування відновлює сили спортсмена.

Наступного року Андрій Махновський планує провести на Прикарпатті чемпіонат України з гирьового спорту, а нині вже розпочав підготовку до чемпіонату світу в Нью-Йорку, де сподівається на підтримку «ПриватБанку», з яким щойно розпочав співпрацю.

«Для розвитку спорту потрібно лише фінансування. Бодай на дорогу», - зізнався Андрій Махновський.

За свою спортивну кар’єру у гирьовому спорті Андрій Махновський поставив два українські рекорди і п’ять разів виборював першість в Україні.

http://www.zaxid.net/newsua/

Share