Міська влада Калуша планує створити художню раду

Митці, скульптори, архітектори — загалом творчі люди Калуша матимуть можливість професійно колегіально стежити за якістю художньо-естетичного оформлення міського середовища районного центру.

Саме з такими намірами міська влада планує створити художню раду.

За словами керуючої справами Калуського виконкому Наталії Бабій, до ради запрошуватимуть творчих людей міста: художників, скульпторів, архітекторів, можливо, представників освіти чи культури.

Рада матиме право дорадчого голосу, і на неї покладатимуться функції естетичного оформлення міста. Приміром, очікується, що креативні люди запропонують цікаві ідеї в оформленні міста, розташуванні ілюмінації, запропонують якийсь цікавий варіант оформлення центральної новорічної ялинки чи подаватимуть власні неординарні ідеї.

До речі, схожі дорадчі органи вже працюють у багатьох містах України. Скажімо, у Полтаві художня рада створена при управлінні з питань містобудування та архітектури. Рада подає свої пропозиції щодо благоустрою, творів монументального мистецтва, меморіальних комплексів, установлення меморіальних дощок, пам’ятних знаків, розміщення художньої реклами у місті, оформлення інтер’єрів громадських споруд.

Калушу також не завадить трохи мистецької палітри. І не тільки в оформленні міста, але і в організації різних святкувань, акцій чи навіть у благоустрої міста.

Share