Очевидець розповів, як намагалися врятувати 23-річну Ольгу Сахно, що загинула на Буковелі

 

27 січня 23-річна мешканка Хмельницького, журналіст Ольга Сахно загинула, врізавшись на лижах в перила містка на гірськолижному курорті "Буковель" в Івано-Франківській області. З цього приводу на форумі видання Гал-інфо був розміщений цікавий коментар лікаря, який намагався її врятувати. Його висновок - на Буковелі якість надання першої медичної допомоги могла б бути кращою.

Подаємо текст коментара мовою оригіналу:

«Щире співчуття рідним та близьким! На жаль, ми з дружиною були одними з свідків, хто першими були на місці трагедії. Проїжджаючи міст з 14 траси на підйомник №13 побачили на мосту дві лижі. Зупинилися в пошуках власника лиж і побачили під мостом тіло дівчини, біля якого було двоє чоловіків (один з яких був працівником курорту). Вони намагалися надати першу допомогу дівчині. Так як я лікар, відразу спустився донизу і ми з одним з чоловіків (не працівником курорту) почали проводити штучне дихання та непрямий масаж серця. В цей час працівник, який перебував поруч, викликав допомогу по рації. Приблизно через 20-25 хвилин прибули рятувальники з пристроєм для транспортування, поклали тіло і підняли його з урвища з-під мосту нагору.

Хотів би як лікар зауважити, що на момент мого спуску ознак життя дівчини не було, можливо травми не сумісні з життям, але якість надання першої допомоги бажає бути набагато вищою (гірські лижі один з найбільш небезпечних видів спорту, тому кожен працівник курорту має володіти технікою реанімаційних міроприємств (як поліція чи пожежники за кордоном), мати хоча б елементарну аптечку з препаратами для надання невідкладної допомоги, тому що в таких випадках кожна хвилина життєвоважлива), а рятувальна служба більше нагадує транспортувальну, а не медичну бригаду.

Ніякий захисний шолом не врятує від такого падіння, тому міри безпеки - це не лише обов'язкове застосування шоломів, а перш за все відповідне оснащення трас і, особливо, небезпечних місць на них.

Економія на устаткуванні трас обертається трагічними наслідками, жертвами яких може бути будь-хто з відпочиваючих (незалежно від його професіоналізму)…».

http://firtka.if.ua

Share