Наступні три ночі іванофранківці можуть загадувати бажання під метеорний дощ (доповнено+фото)

У ніч на 4 січня жителі Землі зможуть спостерігати перший у 2012 році метеорний дощ. За потоком, який отримав назву Квадрантіди, можна буде спостерігати протягом трьох ночей.

Очікується, що кількість «падучих зірок» буде досягати 120 штук на годину. Летіти «зірочки» будуть з північного сходу


У північній півкулі за метеорним потоком буде краще спостерігати приблизно з 11 години вечора до світанку. У південній півкулі його практично не буде видно.
Усього в 2012 році очікується 18 метеорних потоків, за якими можна буде спостерігати із Землі. Як відомо, за народним повір'ям, якщо побачити зірку, яка падає, і загадати бажання — воно обов'язково збудеться, пише ZN.UA.

Довідково:

Метео́рний дощ природне явище, під час якого можна побачити численні метеори, що летять ніби з однієї точки на небосхилі. Першопричиною метеорних дощів є комети, що обертаються навколо Сонця. Для переважної більшості метеорних дощів батьківські комети є ідентифіковані. Уламки від них протягом всіх їх орбіт формують метеорний «потік». Метеорний дощ спостерігається в разі перетину в певній точці простору орбіти Землі та метеорного потоку. Як правило, це явище є періодичним, триває від декількох днів до декількох тижнів і спостерігається щороку приблизно в однакові місяці.
Share