Виїздна колегія медиків у Яремчі

На минулому тижні відбулась колегія головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА. Виїзне засідання колегії проходило в м. Яремчі  під головуванням начальника ГУОЗ ОДА Миколи Олінійчука. На порядок денний виїзної колегії було винесено два питання : про стан надання медичної допомоги населенню Яремчанщини, доповідач Михайло Паневник і друге питання про стан та перспективу розвитку паліативної допомоги у Івано-Франківській області, доповідач Людмила Андріїшин.

В роботі колегії взяли участь головні лікарі районних, міських лікарень, головні лікарі обласних лікувальних закладів та спеціалісти головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, а також запрошені медичні працівники міської лікарні Яремча. Також у роботі колегії взяли участь представники міської ради Тарас Климюк секретар міськради та Ігор Гладиш заступник міського голови. З доповіддями та інформацією виступили головний лікар Яремчанської ЦМЛ Михайло Паневник, заступник начальника ГУОЗ ОДА Зоя Ціхонь, головні штатні і позаштатні спеціалісти ГУОЗ ОДА з терапії, хірургії, акушерства і гінекології Лариса Боришкевич, Володимир Пилипчук, головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Радислав Котурбаш.

Зокрема про стан надання медичної допомоги на території Яремчанської міської ради доповів головний лікар міської лікарні Михайло Паневник. У своїй доповіді акцентував увагу на потребі створення лікарської амбулаторії у селі Яблуниця, а також створення на базі Татарівської лікарської амбулаторії пункт швидкої допомоги. У своїй доповіді Михайло Паневник зазначив, що потрібно приділяти більше уваги сімейній медицині. Сьогодні на Яремчанщині працює три лікарі загальної практики сімейної медицини, виходячи з потреби один сімейний лікар на тисячу осіб, потреба у таких фахівцях є гострою і її потрібно вирішувати. Також було звернено увагу на специфіку гірського курортного регіону яким є Яремчанщина і в наслідок цього потреби у наданні невідкладної медичної допомоги людям з інших регіонів України.

Колегією було дано оцінку роботі усіх відділів Яремчанської міської лікарні та її структурних підрозділів. Вказано на незначні недоліки у роботі, та окреслено шляхи їх вирішення. В цілому стан медицини на Яремчанщині на належному рівні. Перед медиками Яремчанщини поставлено конкретні завдання на подолання існуючих недоліків та негативних тенденцій, на здійснення реформ в охороні здоров’я, зокрема щодо перспектив розвитку невідкладної та інтенсивної медичної допомоги в зв’язку з курортом «Буковель», та перспективи функціонування лікарні у смт. Ворохті.

Також на колегії було розглянуто дуже важливе та актуальне питання про хоспісну допомогу. Саме про необхідність розвитку служби паліативної та хоспісної допомоги в області доповіла головний лікар Івано-Франківської лікарні «Хоспіс» Людмила Андріїшин. Вона зазначила: - «Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого – забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним захворюванням, шляхом запобігання та полегшення страждань завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню проблем, що виникають, та проведення адекватних лікувальних заходів, а також надання психосоціальної та моральної підтримки. Відповідно до сучасних міжнародних підходів та концепцій, паліативна медицина повинна бути невід’ємною, інтегрованою складовою медичного обслуговування та соціальної опіки».
Після обговорення проблеми колегія зобов’язала головних лікарів ЦРЛ, ЦМЛ створити
впродовж 2012 р. в районах і містах області відділення паліативної допомоги.
З розглянутих питань прийнято відповідні рішення.

Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ

Регіональний часопис «Яремчанський вісник»

Share