Ідея щодо доцільності підтвердження на референдумі бажання українців жити в незалежній державі виявилась розумною, розсудливою і продуктивною

На Прикарпатті урочисто відзначили 20-річчя проведення Всеукраїнського референдуму про незалежність України. Два десятиліття тому на запитання референдуму «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?» відповіли «Так» 90,32% співвітчизників, підтримавши суверенний статус нашої держави.

Грудневий референдум 1991 року став виявом найвищої форми легітимності української державної незалежності. Був закладений надійний фундамент суверенності, що дало правові підстави упродовж лише одного місяця визнати Україну 57 державам світу, які усвідомили, що волевиявлення багатомільйонного народу треба поважати.

Ідея щодо конечної доцільності підтвердження на референдумі бажання українців жити в незалежній державі виявилась розумною, розсудливою і продуктивною. Всі спекуляції, сумніви, агресивно-пропагандистські заяви недругів вщент розсипались.
Про це мовилося на урочистостях в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Івана Франка. Перед урочистим зібранням виступили голова обласної ради Олександр Сич та заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький.
Наголошувалося: Україна сьогодні потребує подальшої розбудови, збереження та примноження проголошених тоді цінностей, що можливе лише за умови єдності громадян України, мешканців різних регіонів, й розуміння усіма природи помилок минулого.

Мистецьким подарунком до відзначення ювілейної річниці українського референдуму стали змістовні концертні номери, підготовлені викладачами та учнями Івано-Франківського музучища ім. Дениса Січинського та Калуського коледжу культури і мистецтв. Режисер програми - заслужений працівник культури України Роман Братковський.

Івано-Франеівська ОДА

Share