Прикарпатські журналісти складають списки ворогів медіа

У прикарпатських медіа є вороги. Це засвідчила нещодавня ініціатива журналістів засобів масової інформації Івано-Франківщини щодо формування списку осіб, які, на їх думку, припустились до тих чи інших дій, що перешкоджають вільному здійсненню представниками ЗМІ своїх професійних обов’язків.

Наразі ініціатива існує у вигляді відкритої групи у соціальній мережі Facebook, де кожен учасник може запропонувати свого претендента на включення до списку, обґрунтувавши його ворожість конкретними фактами утисків ЗМІ, безпідставних обвинувачень, образ чи погроз на адресу журналістів тощо.

На сьогоднішній день до включення до списку учасники групи запропонували 14 кандидатур. Серед них кілька відомих політиків, в тому числі голова обласної ради Олександр Сич, який ще до обрання на посаду безпідставно звинуватив ІА «Коломия ВЕБ Портал» та низку інших ЗМІ у начебто перекручуванні сказаних ним на прес-конференції слів; екс-голова Івано-Франківської ОДА Микола Палійчук, який дозволяв собі відмовляти журналістам у інтерв’ю на тій підставі, що йому не сподобались запитання, голова Галицької райради Петро Стрембіцький та голова бюджетної комісії тієї ж райради Дмитро Горчак як особи, відповідальні за скорочення на чверть дотацій на діяльність районки «Галицьке слово».

Великою «фракцією» представлені у списку чиновники міста Калуша. Так, мер міста хіміків Ігор Насалик, - скаржаться калуські журналісти, - полюбляє влаштовувати акредитації для відвідування пресою міської ради та принизливі переклички під час прес-конференцій.

Крім того, на нього, а також на його колишню і діючу заступниць відповідно Віталіну Радецьку та Галину Романко «акули пера» нарікають за нешанобливе ставлення до представників журналістської професії. Є у прикарпатських репортерів суттєві претензії до бізнесмена Віктора Рудницького, ректора Університету права ім. Короля Данила Галицького Івана Луцького, голови Калуської територіальної виборчої комісії на минулих виборах Анатолія Смолянського, партійного активіста Михайла Фролова, керівництва Івано-Франківської філії ДП «Ресурси-документ» і навіть до колеги – заступника керівника апарату Івано-Франківської ОДА – фактично керівника прес-служби облдержадміністрації  - Тамари Лейбюк, в діях якої медійники угледіли ознаки дискримінації журналістів.

Очолив же список депутат Івано-Франківської обласної ради, відповідальний секретар обласної організації Національної спілки письменників України Ярослав Ткачівський, який 8 листопада цього року публічно образив журналістів ІА «БРІЗ», використавши для цього своє депутатське становище та шпальти найбільшого за тиражем друкованого видання Прикарпаття – газети «Галичина».

Як стверджують ініціатори створення списку, в подальшому серед включених до списку осіб шляхом голосування буде обрано найбільшого ворога прикарпатських ЗМІ в 2011 році, на якого чекає досить специфічна премія.

 

Сергій БІЛИЙ, бріз

Share