“Jeszcze Polska nie zginela”. У Франківську поляки відсвяткували День «Нєподлєглошчі»

Польська нація розпорошила свій народ по всьому світу. В Івано-Франківську також є поляки, котрі учора вітали одне одного з Днем «Нєподлєглошчі».

Святкування Дня незалежності Польщі проходить не так, як на західній Україні - гучними мітингами чи вічем, а просто, тихо й скромно.

У меморіальному сквері поблизу символічного пам’ятника учасникам подій 1918 року зібрались близько трьох десятків поляків, які волею долі опинилися в Україні.  В цей день вони згадали, як важко їм дісталась їхня незалежність, скільки людей поклало голови заради  свободи Польщі.

«Свобода дається не легко, а дуже важко. Свобода – то добра наука, життя в любові і злагоді,- зазначила голова товариства «Пшиязнь» Люція Кубіцька. - Саме тому сьогодні ми згадуємо про тих, хто 93 роки тому виборював цю свободу. Польська община Прикарпаття святкувала її також, оскільки її члени почувають себе вдячними цій країні за те, що вона дає їм можливість вільно жити на цій землі, будувати своє життя по-своєму і вільно розвивати та зберігати свою мову і культуру».

firtka.if.ua

Share