Пам'ять про ЗУНР завжди житиме в наших серцях

Першого листопада в Будинку культури міста Яремча відбулись урочистості, присвячені 93-й річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки.

Зі вступним словом до присутніх звернувся заступник Яремчанського міського голови Ігор Гладиш, який у своєму виступі зазначив: « Однією з сторінок національної боротьби України за незалежність стало проголошення ЗУНР - подія, що пов’язала перервану нитку української історії у Галичині, визначила її подальший розвиток. ЗУНР недовго існувала, але залишила в історії яскравий слід і урок державотворення та дала поштовх до національного об’єднання українських земель, яке завершилось Актом Злуки. Цей листопадовий зрив засвідчив усьому світові, що українці - нація борців за волю, державність і незалежність своєї Вітчизни. Тож вклонімося в глибокій пошані й скорботі борцям за волю України ».

Після патріотичного та сповненого глибокого національного змісту виступу Ігоря Гладиша, присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв полеглих у боротьбі за кращу долю українського народу. Депутати Яремчанської міської ради Олена Бойко та Василь Озорович поклали квіти до могили борцям за волю України в Яремчі.

Після урочистої частини розпочався концерт аматорських колективів з міста Волочиськ Хмельницької області. У їхньому виконанні прозвучали патріотичні пісні, зміст яких наповнений великою любов’ю до рідної країни, історії та звитяжної боротьби за волю Батьківщини. Творчість гостей нагадала всім, що «Україна в нас одна і ми - єдині». Також звучали ліричні пісні, які увібрали в себе доброту і сердечність української ментальності.

Глядачі також мали змогу насолоджуватись виступами народного хору Волочиського будинку культури «Подільське намисто», ансамблю «Збручани», тріо «Вірність», сімейного дуету Валентини та Федора Рябих, а також солісток Олени Колосінської, Наталії Трембач, Тетяни Велавської, Олексія Давганлюка.

 

Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ

Регіональний часопис «Яремчанський вісник»

 

Share